Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jak si zaplatit bydlení?

28. říjen 2020

Jak si zaplatit bydlení?

K tomu, aby se člověk mohl osamostatnit a vést skutečně plnohodnotný život, je mimo lecčeho dalšího zapotřebí i místo, kde by tento mohl bydlet.

Reklama

Existuje nejeden typ bydlení. A je jenom na každém z nás, pro co z toho, co se nabízí, se rozhodnout. Někdo se spokojí se životem v jednom společném objektu s rodiči, někdo si sežene podnájem či pronájem bytu pro sebe samotného nebo pro svoji rodinu, někdo přežívá na ubytovně nebo u kamarádů a známých, někdo možná dostane k dispozici byt služební. A někdo spí třeba i pod mostem či na ulici, což už je ale extrém.

Ovšem nic z toho zmíněného se nevyrovná vlastnímu bydlení. Ten, kdo si svůj byt či dům koupí, má totiž jistotu, že už jeho vlastnictví nikdo jiný neohrozí, že tu má své jisté a že si může s takovou nemovitostí počínat tak, jak je mu libo. Kdo má vlastní nemovitost, v níž bydlí, má zkrátka vystaráno.

Skvělá volba. Jenže k tomu, aby si někdo svou střechu nad hlavou koupil, je logicky třeba mít na to peníze. A těch se zpravidla lidem nedostává. Protože nemovitosti jsou často přímo neskutečně drahé a dát dohromady tolik finančních prostředků, aby tyto stačily na podobnou záležitost, bývá nad lidské možnosti. Zejména u těch, kdo nemají horentní příjmy, kdo musí do doby, než si takovou vlastní nemovitost pořídí, navrch ještě platit nájem, živit rodinu a podobně.

A jak se dostat k vlastnímu bydlení co nejvýhodněji? Ideálním řešením bývá hypotéka na bydlení, případně hypotéka na stavbu domu nebo hypotéka na rekonstrukci. Tady totiž člověku půjčí i nemalé peníze, jež lze využít ke koupi nebo přestavbě právě takového objektu, jenž se má člověku stát domovem.

Ten, kdo si pořídí své bydlení na hypotéku, sice musí počítat s tím, že bude ještě dlouhá léta splácet a že se to neobejde ani bez placení úroků, ale přesto to má nesporné výhody. Člověk tak totiž bydlí dříve ve vlastním, má v případě řádného splácení své jisté a nemusí ho vzrušovat třeba ani to, jak ceny nemovitostí rostou. Nejednou rychleji než úspory těch, kdo by se rozhodli koupit si takové bydlení teprve tehdy, až si na něj našetří.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: Beny] [Zobrazeno 335x] [28. říjen 2020]
[Dům a zahrada]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie