Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jak správně sekat trávu

7. únor 2011

Jak správně sekat trávu

Sečení trávníku je jednou z nejdůležitějších a nejčastějších činností, které je třeba na zahradě provádět. Jde nám nejen o to, aby trávník před naším domem vypadal hezky, ale také o to, abychom se na něm mohli bez okolků procházet, aniž bychom se brodili půlmetrovým porostem.

Reklama

Proč provádět sečení trávy

Sečením trávníku dosáhneme kromě pěkného vzhledu také toho, že tráva bude zbavena různých plevelnatých rostlin a bude mnohem zdravější. Pravidelné sečení trávy totiž napomáhá zhoustnutí celého porostu, netvoří se vydřená místa.

Sekačky na trávu

A jak provádět správné sečení trávy? Je potřeba mít připravenu především kvalitní sekačku, která si hravě s tímto porostem poradí. Na vyšší trávu použijme spíše bubnovou sekačku, k dispozici jsou nám pak také další typy sekaček na sečení trávy - rotační, strunová a vřetenová sekačka či také křovinořez .

Pokud máme připravenu sekačku, je na čase s ní vyrazit do terénu. A pozor, trávník bychom měli sekat opravdu co nejpravidelněji tak, aby se udržovala jeho čistota a zdraví. Vždy, když jdeme sekat, je doporučeno zkrátit délku trávy zhruba jen o jednu třetinu. Je tedy mylné se domnívat, že je nejlepší volbou vzít celý trávník až „na kost“.

Sečení trávy je pro mnoho zahrádkářů a majitelů časově náročné, proto je lépe přenechat práce s křovinořezem kvalifikované firmě a vy můžete v klidu relaxovat.


Hodnocení[Autor: bydleni] [Zobrazeno 2559x] [7. únor 2011]
[Dům a zahrada]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie