Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Kde využijeme pásové pily

25. leden 2011

Kde využijeme pásové pily

Na MaxiBydlení.cz dnes vyšel článek o využití pásové pily . Přinášíme Vám zde přepis tohoto článku:

Reklama

Ptáte-li se, k čemu pásové pily slouží, odpověď je jednoduchá. Tento typ pil se používá pro řezání tvrdých materiálů, které je potřeba řezat s naprostou precizností a přesností. Existuje několik druhů pásových pil, z nichž některé jsou určeny pro řezání dřeva, jiné pak dokáží vzhledem k tomu, že jejich pilové pásy jsou vyrobeny z odolných materiálů ( jedná se hlavně o tzv. bimetalové pásové pily) nařezat bez větších problémů i ocelové trubky či trubky z jiných tvrdých kovových materiálů.

Při volbě pásové pily je důležité zvolit správný typ. Domácí kutilové si zřejmě vystačí s menšími pásovými pilami, tedy ručními pilami, které lze pořídit již od několika málo tisíc korun. Větší pily pak najdou uplatnění spíše v průmyslu.

Pásová pila patří mezi výrobky, které by neměly chybět v každé pořádné dílně. Často je využívají zejména zámečníci a truhláři. S kovem ale pracují běžně i automechanici nebo také elektrikáři. Představa, že by pokaždé, kdy bude potřeba řezat nějaký kovový materiál, používali různé pilky apod., je v dnešní době docela úsměvná. Pásová pila, a to automatická či poloautomatická, dokáže vyřešit problém s řezáním tohoto odolného a tvrdého materiálu během několika málo vteřin.

Je potřeba zvolit správný pilový pás

Pokud jste si již pořídili pásovou pilu, je také dobré si zkontrolovat, zda používáte správné pilové pásy , který je řezacím nástrojem. Pokud totiž zvolíte nevhodný pilový pás (například pás, který je určen spíše na měkčí materiál), pak se Vám lehce může stát, že výsledek bude neadekvátní.

Při výběru pásů je vždy dobré se dobře informovat u odborné firmy a jejích zaměstnanců, kteří mají problematiku pásových pil a pilových pásů dobře zvládnutou.

Vyhnete se tak případnému neúspěchu při snaze o kvalitní řezy a předejdete poškozen jak pilového pásu, tak i samotné pásové pily.

K využití pásových pil samozřejmě nedochází jen u výše zmíněných řemesel, pásovou pilu oceníme i v mnoha jiných oborech. I proto bychom si měli pásovou pilu pořídit, investice do tohoto výrobku určitě nepřijde vniveč.


Hodnocení[Autor: admin] [Zobrazeno 2217x] [25. leden 2011]
[Dům a zahrada]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie