Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Krásný dům si zaslouží kvalitní komín

10. listopad 2010

Krásný dům si zaslouží kvalitní komín

Moderní bydlení se vyznačuje hned několika charakteristickými znaky. V případě, že si člověk pořizuje nový domek, určitě myslí na všechny důležité aspekty nového bydlení, mezi nimiž určitě dominuje komín. Ten nabízí v současné době poměrně velké množství různých variant. Když bychom se měli podívat na jednotlivé typy komínů, tak nejčastěji zastoupení jsou pravděpodobně komíny klasické zděné. Jejich účinnost již rozhodně není v současné době nejlepší a od jejich využívání se postupem času pomalu upouští.

Reklama

Efektivně se zbavit splodin

Hodně využívanými se dnes jeví zejména plastové komíny. Jedná se pochopitelně o komíny, které se využívají pro odchod plynových zplodin z domu. Dnešní kotle jsou již natolik moderní záležitostí, že umí dokonale ochladit zplodiny, takže plastu v podstatě nemohou tyto zplodiny nijak uškodit. Plastové komíny napomáhají k dokonalému odvodu zplodin, což má za důsledek ušetřené finance za topení.

Komíny podle vašich představ

Dostupné jsou ovšem třeba i takové krbové komíny, jež jsou vyrobeny z nerezové oceli a vydrží hodně dlouhou dobu. Volit je ovšem možné i různé atypické komíny, které většinou renomované společnosti konstruují přímo na žádost zákazníka. Při výběru nového komínu by měly první kroky zákazníka směřovat k odborníkům.

Komíny jedině od odborníků

Druhů komínů je velká spousta a jejich výběr není pro laika zrovna nejjednodušší záležitostí. Na základě zkušeností a také prohlídky plánů dané stavby je schopen odborník přesně určit, jaký typ komínu by byl pro konkrétní stavbu ideální. Konzultace je dobré zahájit hned při začátku samotné stavby.

S komínem souvisí hned řada různých faktorů. Na mysli máme zejména správný tah komínu a několik dalších záležitostí. Zapomenout pochopitelně nelze ani na ekologii a také na to, aby se stalo spalování co nejekonomičtější záležitostí.


Hodnocení[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 1737x] [10. listopad 2010]
[Dům a zahrada]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie