Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Mnoho variant dětských pískovišť

14. prosinec 2010

Mnoho variant dětských pískovišť

Když se řekne dětské pískoviště, tak se spoustě lidí vybaví klasická dřevěná ohrádka, která je plná písku. Daleko od pravdy zcela určitě nebudou. Stará pískoviště jsou většinou právě vyrobená z dřevěných prken, která jsou sbitá většinou do tvaru čtverce. Moderní dětské pískoviště může být do značné míry stejné, pouze kvalita a opracování dřeva jsou odlišné.

Reklama

Kvalitní pískoviště pro děti

Současná celodřevěná pískoviště se zejména vyznačují velmi vysokou kvalitou zejména z pohledu povrchové úpravy dřeva. V dobách minulých šlo o dřevo, které bylo do značné míry nestabilní a často špatně ohoblované, takže docházelo k nepříjemným úrazům i u poměrně malých dětí. Dnešní dřevo je opracované naprosto do hladka a je také opatřeno lakem, který je namíchán přímo na tento typ pískovišť. Jde o lak, který není na toxické bázi a dětem určitě neuškodí. Jediným úskalím může být snad jen to, že si lidé musí doma své nové pískoviště sestavit samotní. To by ale nemělo činit trochu zručnějšímu člověku žádné problémy.

Pískoviště s krytem

Dalším druhem pískovišť jsou pískoviště s krytem. Jedná se prakticky o klasické třeba dřevěné pískoviště, které disponuje ještě stříškou pro případ, že by hodně pálilo sluníčko anebo pro možnost deště. Pravda je ovšem taková, že je tento kryt hlavně proti sluníčku, jelikož v dešti bychom dítě vyhnali na písek jen velmi těžko.

Můžeme zkusit i dětská pískoviště z plastu

Určitě je také třeba upozornit na různá plastová pískoviště, která jsou typická zejména velmi jednoduchou montáží a také bezproblémovou a nekomplikovanou údržbou. Plast je ovšem umělým materiálem, ke kterému má ještě i v dnešní moderní době spousta lidí poměrně velký odpor. Plastová pískoviště disponují hlavně velkou tvarovou variabilitou. Volit je možné například nejznámější tvary, které jsou vyvedeny jako mořské mušle. Barevným variacím se rozhodně meze nekladou.


Hodnocení[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 2275x] [14. prosinec 2010]
[Dům a zahrada]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie