Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Římské rolety do moderního domu

11. duben 2010

Římské rolety do moderního domu

Římská roleta je jedním z nejzajímavějších druhů rolet, v poslední době se díky tomu právem řadí mezi nejoblíbenější. Vzhledem ke stylu a designu jsou římské rolety vhodné zejména pro domácnosti, kde nejčastěji nacházejí uplatnění v ložnicích či obývacích pokojích. Lze je však také využít v prostorech, které slouží pro komerční účely. Ideální jsou tak například do útulných kaváren a restaurací, kde svou elegancí snadno zapadnou.

Reklama

Od klasických látkových rolet a vertikálních žaluzií se římské rolety zcela odlišují tím, že mají pravidelné horizontální sklady, nedochází tedy k jejich navíjení. Jejich materiál bývá i díky těmto skladům lehčí, než je tomu u látkových rolet.

Skládání římských rolet je zajištěno tyčkami, vyrobenými zpravidla z plastu nebo ze dřeva. Tyto tyčky jsou zasunuty do oček přišitých k rubu látky. Jejich skládáním a pozici v povytažené fázi dochází k velmi efektnímu zřasení, které působivě proměňuje vzhled celé místnosti.

Ovládání a montáž římských rolety

Římské rolety se pak ovládají pomocí řetízku, díky němuž lze vhodně upravovat míru stínění místnosti vůči dennímu světlu. Pro míru zastínění či zatemnění místnosti je však nutné dobře zvolit vhodný materiál.

Montáž římských rolet probíhá buď přímo do stěny či stropu, lze ji provést i do rámu oken. Látka je pak uchycena pomocí suchého zipu, čímž je snadno snímatelná pro případnou výměnu či vyprání.

Údržba římských rolet je poměrně snadnou záležitostí. Látku lze většinou prát ve vodě o teplotě do 30 stupňů, je však doporučeno se o tomto informovat u výrobce. Prát lze ručně , případně též v pračce.

Na výběr je mnoho barevných variací římských rolet, i materiál se může různit.

Je však doporučeno upřednostnit lehký materiál pro snadnější ovládání. Robustnější a těžší látka se hodí spíše pro případy, kdy se nepočítá s častou změnou nastavení rolet.

Ceny římských rolet

Cenově římské rolety přeci jen nepaří k levnějším variantám rolet, za metr čtvereční si výrobci žádají průměrně okolo 1800 Kč, přičemž cena je odvislá od zvoleného typu látky a jeho propustnosti.. Je však nutné zdůraznit, že se jedná opravdu o vysoce dekorativní prvek, který nelze jen tak snadno nahradit obyčejnými roletami. Cena by tak neměla být tím rozhodujícím faktorem při výběru jednotlivých druhů rolet. Římské rolety vhodně doplní každý moderní dům a neměly by tak chybět v žádné moderní domácnosti.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


[Autor: bydleni] [Zobrazeno 4232x] [11. duben 2010]
[Dům a zahrada]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie