Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Různé variace zahradního nábytku

1. červenec 2010

Různé variace zahradního nábytku

Tak nějak jste počítali, že váš zahradní nábytek ještě nějaký ten pátek vydrží, a najednou jste postaveni před problém vybrat nový? Ale jak na to? Jeden doporučuje kov, jiný plast a další (ekolog) zase dřevo. Jak se v takové situaci vůbec vyznat?

Reklama

Kvalitní zahradní nábytek pro vaši zahradu

Vězte, že jako se vším v životě všechno má svá pro i proti. Takže ať zvolíte jakýkoli materiál, jistě vás něco bude štvát. Důležité je ale stanovit si priority. A hlavně nešetřit. Jen kvalitní zahradní nábytek vám nějaký čas vydrží a nebudete si ho muset kupovat neustále znovu. To ovšem také znamená, že musíte vybírat pečlivě. Když už za něco vyhodíte hromadu peněz…

Kovový nábytek se opět vrací

Kov byl svého času v zahradním nábytku úplnou Popelkou. Údajně nepěkný, studený, těžký, neodolný atd. Dnes už to neplatí. Zahradní nábytek z kovu má čím dál tím více příznivců, není divu. Jeho kvality oceníte i vy. Vybírat můžete zpravidla ze tří materiálových variant: hliník, ocel, neraz ocel.

Zahradní nábytek z hliníku

Hliníkový zahradní nábytek je lehký, což oceníte při každé manipulaci s ním. Aby nepůsobil studeně, doporučují se kombinace s jinými materiály (textilií, dřevem…). To platí i pro nábytek z nerez oceli. Vsadíte-li na kvalitní kovový nábytek, neprohloupíte, zejména co se týče údržby. Ta je oproti dřevu v podstatě nulová. Nad plastem zase kov vítězí tím, že je odolnější.

Plastový zahradní nábytek

Láká vás plast? Zapomeňte však na plastové stoly a křesla za pár korun. I plastový nábytek bude vaši zahradě skvěle slušet, když nebudete šetřit a připlatíte si. Plastový zahradní nábytek je čím dál dokonalejší a vzhledově nápaditější. Mnohdy je k nerozeznání od nábytku ze dřeva nebo ratanu. Ještě luxusněji působí v kombinaci s jinými typy materiálů, třeba s kovem (jež může být využit na rám, či z něj mohou být vyrobeny nohy stolů a židlí).

Klasický dřevěný nábytek

Dřevo je přeci jen klasika a hlavně přírodní materiál. A člověk se dnes čím dál víc navrací k přírodě. Hlavně u dřeva se nevyplatí šetřit. Aby nábytek nějaký ten pátek vydržel, volte kvalitní, tvrdé dřevo. Také je správným způsobem ošetřete proti vlivu UV záření a zejména vodě. Kvalitní dřevěný zahradní nábytek je drahá záležitost, stane se však ozdobou vaší zahrady. Je navíc opravdu z čeho vybírat. Nabídka se neomezuje pouze na stoly a židle, ale i lenošky, křesla apod. Existují sety pro velkou rodinu a množství přátel i komornější modely pro malé, ale útulné zákoutí ve vaší zahradě. K vytvoření dokonalého efektu nezapomeňte na osvětlení.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 1662x] [1. červenec 2010]
[Dům a zahrada]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie