Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Sečeme trávu na zahradě

4. březen 2011

Sečeme trávu na zahradě

Sečení trávy je záležitostí, která nemůže minout žádného majitele zahrady . Pokud nechcete mít před svým domem či chalupou metrový porost trávy, pak je na čase si pořídit kvalitní sekačku, s níž půjde sečení trávy raz dva.

Reklama

Sekačky nahradily kosy

Dříve se na sečení trávy používaly výhradně kosy. Dnes se s nimi setkáme již jen velmi sporadicky, používají je většinou jen senioři, kteří jsou na ni zvyklí již od mládí a nevidí důvod, proč si pořídit nějaký moderní přístroj na sečení trávy.

Typy sekaček pro sečení trávy

Většina lidí však při sekání trávy dá přednost komfortu a kvalitě. A k tomu je nejlepší použít sekačky. Těch je v současné době na trhu k dostání několik typů, máme tak sekačky benzínové či elektrické dle způsobu, jakým jsou poháněny, dále pak můžeme vybírat strunové sekačky, bubnové sekačky, ale také sekačky rotační či vřetenové. Pokud je potřeba si při sečení trávy poradit s většími překážkami, pak jistě přijde vhod i křovinořez .

Sečení je třeba provádět pravidelně

Sečení trávy je poměrně velkou alchymií. Laikům se může zdát, že jedno, jak budeme trávu sekat, jenže opak je pravdou. Je potřeba dodržet určité zásady. Zejména se jedná o to, že při každém sečení trávy bychom měli její velikost zkrátit jen zhruba o jednu třetinu. Důvod je nasnadě. Větším zásahem by mohla být narušena celková struktura trávníku, na němž by se rychle mohla vytvořit vydřená místa a trávník by pak vypadal dost nevzhledně.

Pozitivní důsledky sečení trávníku

Sečení trávy není jen o vzhledu trávníku. Je potřeba si uvědomit, že pravidelným sečením zabraňujeme přemnožení plevele a zároveň se staráme o to, aby byl náš trávník dostatečně hustý a vypadal přesně tak, jak jsme viděli na obrázku před prvním zasetím.

Ať už budete při sečení trávy používat moderní sekačky nebo třeba jen kosu, vždy práci dělejte s chutí a elánem. Vždyť jde o Váš trávník a Vaši zahradu. A kdo by nechtěl mít na zahradě před domem krásný a upravený trávník, který mu bude závidět celé široké okolí.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: bydleni] [Zobrazeno 2401x] [4. březen 2011]
[Dům a zahrada]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie