Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Střešní okna - prosvětlené půdní prostory

3. březen 2010

Střešní okna - prosvětlené půdní prostory

U mnoha staveb je v poslední době využíván podkrovní a půdní prostor pro výstavbu nových bytů či kanceláří. S tím přichází ruku v ruce i problém, jak ideálně tyto prostory osvětlit. Nejvhodnějším způsobem je nahradit původní vikýře, které neposkytují dostatek přirozeného světla, střešními okny. Střešní okna nejenže dokonale splňují tuto základní funkci, ale jsou zároveň příjemným estetickým doplňkem pro moderní dům a vytváří tak dojem moderní stavby.

Reklama

Pakliže chcete při výstavbě zvolit střešní okna, určitě si dobře promyslete, jaký typ zvolíte. Výrobci dnes nabízejí střešní okna plastová a dřevěná. Oba dva typy mají několik předností.

Plastová a dřevěná střešní okna

Plastová okna jsou obecně vhodnější pro místa s větším výskytem vlhkosti, zejména u koupelen a záchodů by tak měla dostat přednost před okny dřevěnými. Dřevěná střešní okna, která jsou dnes přeci jen stále používanějším typem, bývají nejčastěji vyráběna z borovicového dřeva, které má pro tento druh produktu ideální vlastnosti. I tento typ lze použít pro vlhčí prostory, je však třeba použít voděodolné nátěry, aby se zabránilo případnému vzniku plísní či napadení houbami.

Střešní okna si také můžete libovolně zvolit dle způsobu jejich otevírání. Na trhu je k dostání kyvné střešní okno, kdy se křídlo okna otáčí na středovém čepu a vnější sklo tak lze otočit dovnitř místnosti. Výklopně kyvná okna jsou pak vhodná zvláště tam, kde potřebujete usadit okno nízko nad podlahou. Zvolit můžete i okna výsuvně kyvná, kdy je čep pro otevírání nastaven v horní třetině okenního rámu.

Snadná cenová dostupnost

Střešní okna rozhodně nejsou cenově nedostupná. Zakoupit je totiž lze již od zhruba tří tisíc korun. Vždy přitom samozřejmě záleží na velikosti samotného okna a na zvoleném materiálu. Robustnější střešní okna pak mohou vyjít i na desítky tisíc korun.

Při pořízení střešních oken do Vašeho domu či bytu, jistě oceníte, jak se celý prostor místnosti krásně prosvětlí. Nebudete tak po většinu dne nuceni zbytečně utrácet za elektřinu kvůli svícení, naopak denní světlo do místnosti bude proudit možná více než do jiných částí domu. Také díky snadné manipulaci budete moct kdykoliv a pohodlně místnost větrat.

Dnes je dokonce možnost zvolit si elektrické ovládání, takže nebudete muset při manipulaci s oknem ani vstávat ze svojí oblíbené pohovky .

Díky možnosti vyklápět střešní okna není problémem ani mytí skel, která přeci jen bude nutno umývat asi o něco častěji, než je tomu u klasických oken.

Střešní okna Vám zajistí čerstvý vzduch a spoustu světla.

Jedná se opravdu o nejlepší a nejvhodnější způsob, jak upravit okenní prostory v podkroví. Jejich moderní design však určitě uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších majitelů domu. A ještě jeden aspekt, který vás přesvědčí o tom, proč si střešní okna pořídit - díky nim se budete moct kochat skvělým výhledem na okolní krajinu.

Doporučujeme také navštívit info stránky Moderního bydlení - záclony a závěsy do oken Vaší domácnosti.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: bydleni] [Zobrazeno 2436x] [3. březen 2010]
[Dům a zahrada]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie