Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Vybíráme pásovou pilu

11. listopad 2010

Vybíráme pásovou pilu

Zámečníci, truhláři, elektrikáři, automechanici a další profesionálové, kteří pracují s kovy, případně též s dřevem či jiným tvrdým materiálem, který je obtížně zpracovatelný a bez použití techniky prakticky nelze rozřezat, jistě uvítají, když jim nadřízení pořídí novou pásovou pilu.

Reklama

Bez kvalitního pilového pásu se žádná pila neobejde

Základem každé pásové pily , která může být ruční, tedy přenosná, nebo pevně ukotvená, je pilový pás, který je v případě, že jej pořizujeme zvlášť a nikoliv přímo spolu s pásovou pilou, potřeba koupit v přesně vymezených parametrech. Pilové pásy také mají různý počet zubů, a to většinou 4/6 do 10/12 a jsou většinou bimetalové, tedy složené ze dvou kovů o různých tepelných roztažnostech. Odolnost, počet zubů a další faktory pak samozřejmě ovlivňují cenu pilového pásu.

Jaké máme druhy pásových pil

Nyní již tedy víme, jak vybrat pilový pás a můžeme se přesunout na produkt, v němž pilové pásy použijeme, tedy samotnou pásovou pilu. Pásové pily jsou buď automatické ( ty si většinou pořizují firmy, které je využijí na stavbách během pracovní doby) nebo poloautomatické ( ty se hodí více pro amatérské zákazníky). Menší typy pásových pil, tedy zejména přenosné pásové pily, mají většinou velmi lehkou konstrukci, která umožňuje dobrou manipulaci. Samozřejmostí u většiny pásových pil bývá také variabilita rychlosti pilového pásu, což se hodí kupříkladu tehdy, měníme-li častěji materiál, který pilou chceme řezat.

Pásové pily pro domácí kutily stojí jen pár tisíc

Pásové pily pro domácí kutily, kteří ji využitou jen párkrát do roka, se dají pořídit v obchodech (a dnes i na internetových eshopech) již od zhruba 5.000 Kč, což vzhledem k tomu, o jak velkého pomocníka se jedná, není nijak závratná částka.

Samozřejmě profesionální pásové pily a k nim odpovídající pilové pásy , jsou přeci jen ve vyšších cenových relacích. I tak je potřeba říci, že pokud potřebujete častěji řezat různé ocelové trubky či jiné kovové předměty, pak se asi bez pásové pily prostě neobejdete. Představa, že budete každou trubku řezat svojí starou pilkou na železo, asi není nijak příjemná a v době, kdy se doslova za pár kaček dá pořídit kvalitní pásová pila, není tato myšlenka ani na místě.

Výrobci pásových pil:


Hodnocení[Autor: bydleni] [Zobrazeno 3500x] [11. listopad 2010]
[Dům a zahrada]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie