Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Vybíráme stavební míchačku

26. srpen 2010

Vybíráme stavební míchačku

Když člověk doma staví, tak většinou potřebuje maltu anebo dokonce beton. Záleží hlavně pochopitelně na tom, co je předmětem samotné výstavy. Pokud se staví třeba dům, tak již v současné době míchačka většinou není zapotřebí. Situace je dána hlavně tím, že základy se připravují tak, že dojde k nachystání místa pro zabetonování a následně přijede domíchávač, který vše vylije již hotovým betonem! Stavební míchačky již poté tedy není třeba. Jsou ale samozřejmě zahradní stavby, kde je míchačka naprosto nezbytná. Na mysli máme zejména různé ploty, sklepy anebo různé úchyty či kotvení na pergoly a podobně.

Reklama

Nakupujeme stavební míchačku

V případě, že člověk bude potřebovat míchačku zakoupit, musí velmi dobře přemýšlet, jakou vybere. Pokusme se tedy dát několik typů, na co se při koupi míchačky soustředit! Základem pro výběr míchačky je pochopitelně objem! Klasická stavební míchačka má objem pohybující se mezi 130 až 160 litry. V těchto míchačkách je možné zpracovat od jednoho do tří koleček malty či jiného míchaného materiálu.

Stavební míchačka vystačí s nižším napětím

Hobby míchačky se také vyznačují tím, že na rozdíl od míchaček stavebních nepotřebují síť s napětím 380/50 V, stačí jí bohatě 230/50V! Situace je dána hlavně tím, že profesionální míchačky jsou používány prakticky každým dnem! Takto frekventované využití potřebuje mnohem vyšší přísun elektrické energie!

Objem bubnu je také důležitý

Dále je také třeba říct, že když se vybírá domácí míchačka na maltu, je nutné přemýšlet o objemu bubnu. Rozhodně není potřebné volit největší buben o objemu 250 litrů. Jinak je třeba také říct, že domácí míchačky nejsou vyrobeny z tak kvalitních a odolných materiálů, jako je tomu u míchaček stavebních. Ostatně, ani to není třeba, pokud je domácí míchačka používána jednou či dvakrát do roka! Profesionální míchačky jsou vystaveny větru, dešti a jiným nepříjemným povětrnostním podmínkám prakticky denně.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 2262x] [26. srpen 2010]
[Dům a zahrada]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie