Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Zahradní jezírka nejen pro okrasu

10. květen 2011

Zahradní jezírka nejen pro okrasu

Není nad krásnou zahradu, ve které trůní skvostné zahradní jezírko, obrostlé různými druhy rákosů a jinými okrasnými rostlinkami a uprostřed něhož se mezi lekníny prohání hejno hravých rybiček. Kdo by si nepřál takový vskutku romantický koutek na svém pozemku. Vždyť zahradní jezírka jsou opravdovou dominantou každé moderní zahrady.

Reklama

Zvolte si krásnější zahradu

Tento nový trend zahradní architektury, si může pořídit každý, kdo má kousek volného místa na zahradě. Stačí nechat vybagrovat dostatečnou jámu, na jejíž dno se položí speciálně upravená pro tuto příležitost, jezírková folie . Ta zabraňuje prosakování vody. K ní se dodávají, všemožné druhy těsnících pomůcek, které jsou nezbytné. V neposlední řadě bychom neměli podceňovat další pomocníky pro údržbu jezírek. Řadí se mezi ně filtrační systémy, čerpací technika atd.

Jezírka a rostlinné doplňky

Pokud máme vše zařízeno a nainstalováno, nic už nebrání v nákupu rostlinných doplňků. I těchto najdeme na našem trhu velké množství. Od různých druhů vodních rostlin, které osadíme přímo do jezírka, až po rostliny, které budou krášlit břehy jezírka. Pokud se nemůžete rozhodnout pro určitý druh vhodných rostlinek, zcela určitě vám ochotně poradí v každé specializované prodejně těchto produktů. Poradí vám, jaký druh se hodí do vaší zahrady nebo nejvíce prospívá v našem podnebí. Pokud chcete do jezírka rybičky, i v tomto naleznete pestrou nabídku všemožných druhů malých šupináčů.

Pokud si chcete pořídit venkovní bazén a architektonicky vám nezapadá do interiéru zahrady, pořiďte si místo něho jezírko, které využijete stejně, jako bazén. Tato koupací jezírka vám nenaruší přírodní ráz zahrady a přitom splní stejný účel, jako bazén. Při koupeli v jezírku obklopeném rostlinami, budete mít pocit, že jste se ocitli na nějakém exotickém místě.

Zahradní jezírka zvelebí každou zahradu

Záleží jen na tom, jaké rostlinky vám zdobí okolí jezírka. Je to opravdový přírodní ráj každé zahrady. Dají se k němu pořídit veškeré doplňky, ať už se týkají čistoty vody či fitrace, jako k normálním bazénům. Velikost a hloubku pro zahradní jezírka si samozřejmě určujete sami, přesně jako u klasických venkovních bazénů. Tento způsob venkovního koupání je posledním módním trendem návratu k přírodě. Vždyť není nad lepší relaxaci, než být obklopen živou přírodou, v podobě krásně upraveného okolí jezírka.


Hodnocení[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 2159x] [10. květen 2011]
[Dům a zahrada]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie