Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Barva dlažby zdokonalí vzhled interiéru

27. červen 2010

Barva dlažby zdokonalí vzhled interiéru

Z pohledu estetiky jsou interiéry tvořeny hlavně barvami. Ať chceme, nebo ne, barvy tvoří doslova alfu a omegu celého vzhledu místnosti. Nejde pouze o barvu stěn, ale je třeba také volit barvu podlahy. Pokud zvolíme na podlahu dlažbu, je nutné pečlivě vybírat barvu jednotlivých dlaždic. To samé prakticky platí také o dlaždicích, které se instalují na stěnu. Jde hlavně o dlažbu v koupelně.

Reklama

Pohrejte si s odstíny dlažby

Z pohledu estetiky je rozhodující barevný odstín. Pro obklady v jedné místnosti je ideální využít hned několika odstínů. Místnost pak nebude působit monotónním dojmem a bude možné volit z několika variací. Více barev také umí modelovat optický vzhled interiéru. Jak tedy poznáme kromě fyzického vzhledu jednotlivé odstíny? Poměrně jednoduše. Každá společnost vyrábějící dlaždice si značí své výrobky číselným kódem, který přesně charakterizuje jak barevný odstín dlaždice, tak i její rozměry.

Barevné odstíny se mohou lišit

Jestliže tedy zákazník najde jiné odstíny v jedné sérii dlaždic, pak se pochopitelně nejedná o záměr, ale o vadu při jejich barvení anebo jiných procesech. Mnohdy ale samotné kolísání barev je přímo dáno celou sérií. To ale zákazník zjistí ještě předtím, než si tuto sérii dlaždic zakoupí.

Symboly používané u velikosti dlažby a obkladů

Obklady a dlažby jsou označovány pomocí symbolů V1 až V4. V1 značí minimální barevné odstínové odchylky dlaždic stejné série. V4 logicky označuje poměrně markantní rozdíly mezi jednotlivými dlaždicemi z pohledu odstínu. U dlaždic označených V3 anebo V4 je v podstatě každý kus jiný svým barevným tónem anebo také provedením reliéfu. Zákazník má díky tomuto značení poměrně jasnou volbu. Problém mnohdy může nastat při zakoupení několika kartonů dlaždic. Pokud jich tolik potřebujete, je nutné mít se s jejich vybíráním a instalací na pozoru, aby byl vytvořen opravdu hezky prostor.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 2485x] [27. červen 2010]
[Interiér a nábytek]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie