Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Co to vlastně je retro svítidla?

29. srpen 2016

Co to vlastně je retro svítidla?

Popularita retro stylu nabývá na stále větší síle. Učaroval i vám? Nebo ještě ne? Může se to změnit. Využijeme pomyslný stroj času a vezmeme vás o pár let nazpět.

Reklama

U nás jsme jej s jistým zpožděním přejali ze západní Evropy, kde si získal výraznou oblibu coby jakýsi návrat k tradici. Nejčastěji vracejí definice retro stylu čas zhruba o šedesát let do minulosti. S originalitou a původností si retro hlavu neláme, dokonale mu „stačí“ nové předměty, které ty staré napodobují. Ať hovoříme o módě nebo o bytových doplňcích.

V případě, že máme před sebou ryze původní kousek, zařazují jej vysvětlení pod pojem vintage. Je-li navíc předmětu už více než stovka let, jedná se, alespoň podle jednoho z výkladů, jichž je opravdu mnoho, o antik.

Proč je tak oblíbené?

Evokuje pocit domova, zázemí a jistoty. Retro prvky se postarají o to, že v interiéru rozhodně nebude panovat neosobní a studená atmosféra. Vtisknou mu jedinečnost a my se tak cítíme příjemně, protože retro styl dokáže evokovat vzpomínky.

Jak s retro stylem naložit v interiéru?

Rozhodně jej můžete smíchat s prvky ryze současnými, retro svítidla se stanou působivým doplňkem každé moderní domácnosti. Svoje místo rozhodně nemají pouze na chalupě, byla by škoda se o ně ochuzovat kdekoli. Pro retro jsou typické výrazné barvy, které působí hravě a vyvolávají dobrou náladu. Ale na druhou stranu ho charakterizují velmi jednoduché tvary bez přehnané zdobnosti. Retro dbá v první řadě na funkčnost a použitelnost a rozhodně není zbytečně okázalé.

Dáváte i vy přednost účelné eleganci a vysoké kvalitě? Chcete svůj domov obohatit o zajímavé i praktické doplňky? Přesně vám jsou určena světla Interiori.

Co vám Interiori může nabídnout?

Našim zákazníkům bychom rádi předložili výlučně sortiment tvořený výrobky předních světových značek. Mezi nejoblíbenějších se řadí rozhodně původem česká Massive, dnes již dceřiná společnost koncernu Philips, který patří k výrobcům s dlouhou tradicí.

Najdete u nás nejen osvětlení, ale také ostatní bytové doplňky, které jsme vybrali tak, abychom vyhověli téměř každému přání našich zákazníků. Co člověk, to rozdílný vkus i požadavky, jsme si vědomi toho, že naše klientela právem patří k náročné. Při koncipování naší nabídky nás vedla mnoholetá zkušenost na poli interiérového designu, za sebou máme již řadu navržených a realizovaných projektů. Pokud vás tedy retro svítidla přece jen nekouzlila, jistě si vyberete ta pravá pro vaše bydlení naopak z těch moderních, která odrážejí nejnovější designové trendy.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: latysek] [Zobrazeno 707x] [29. srpen 2016]
[Interiér a nábytek]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie