Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jak vkusně oživit interiér

7. listopad 2019

Jak vkusně oživit interiér

I když je na trhu řada podlahových krytin, které jsou dostupné v různých materiálech a provedeních, stále se u zákazníků těší velké oblibě klasické koberce, a to jak kusové tak celoplošné.

Reklama

Podle čeho vybírat koberec

Koberce mají oproti dalším krytinám hned několik výhod. Tu největší neoceníte možná ani tak vy, jako spíš vaši sousedé, zejména, pokud máte malé děti, které si rády hrají s dřevěnými hračkami. Koberce totiž poskytují výbornou zvukovou izolaci. Další výhodou je izolace tepla, která je důležitá, pokud patříte k těm, kteří rádi na zemi odpočívají. Koberce jsou vhodné prakticky do celého bytu. Kvůli údržbě nejsou doporučovány do kuchyně, ale pokud máte velký prostor a na koberci trváte, tak i tam jistě najdete místo na malý kusový koberec. Při výběru koberce byste měli také zohlednit na kterou světovou stranu je místnost orientovaná. Například červené koberce, které vypadají velmi luxusně v kombinaci s černými, či bílými doplňky, je vhodné umístit do chladnějších místností, jelikož červená barva vyvolává hřejivý pocit. Takový koberec bude jistě velmi dobře vypadat v obývacím pokoji či pracovně.

Koberce do dětských pokojů

Do dětského pokoje můžete zvolit některý z koberců, které mají speciální dětský motiv. Typickým příkladem je dětský koberec farma, který spolu s dalšími hračkami zabaví děti na dlouhou dobu a vy můžete být v klidu, že se u hraní nenachladí. V kategorii dětských koberců najdete také řadu vzorů vhodných pro větší děti. Najdete zde koberce s logy oblíbených sportovních týmů, stejně jako s populárními seriálovými herci či oblíbenými zpěváky. Nechybí ani koberce netradičních tvarů nebo jednoduché koberce v pestrých barvách. Kompletní nabídku koberců vhodných do dětských pokojů si můžete prohlédnout na stránkách www.vopi.cz/detske-koberce/. Ať už zvolíte jakýkoliv typ koberce, nezapomínejte, že základem péče je správná údržba, kromě pravidelného vysávání byste měli koberec ošetřovat pouze speciálními přípravky určenými právě na koberce.


Hodnocení[Autor: Beny] [Zobrazeno 10x] [7. listopad 2019]
[Interiér a nábytek]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie