Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Představy o obývacím pokoji

12. září 2012

Představy o obývacím pokoji

Zařízení obývacího pokoje by mělo zrcadlit vkus a styl jeho majitele. Nejde jenom o tom, aby se v něm člověk cítil dobře, když v něm tráví tolik volného času relaxobáním, ale také aby byl příjemně zařízený pro návštěvy, které většinou právě v obývacím pokoji hostíme.

Reklama

Obývák u nás mnohdy plní více funkcí najednou a tak tuto místnost zařizujeme tak, abychom v ní měli všechno potřebné. Hlavním vybíracím procesem procházejí sedací soupravy.

Jak si vybrat správnou sedačku? Určitě musí být pohodlná. Pohodlných sedaček je sice dost, ale ne každá vyhovuje našemu vkusu. Popravdě řečeno, pokud máte hodně specifický vkus a nejdete se středovými proudy – tím moderním a tím klasickým, můžete mít docela problém vybrat si podle vašich představ.

Řetězce s nábytkem obvykle nabízejí to, po čem je největší poptávka, což je sice logické, ale ostatní to klade do poněkud komplikované situace. Klasické sedačky vypadají, jako ty, na kterých sedíme vždy na návštěvě u babičky. Naopak ty moderní hranaté zase nevypadají příliš pohodlně.

Často tak nezbude, než se dopracovat k určitému kompromisu. Co se velikosti sedačky týče, bývají na výběr klasické dvou nebo tří místné. Když je dost prostoru, hodí se použít obě dvě umístěné naproti sobě. Je tak alespoň v obýváku dost místa pro všechny a vidíte na sebe, pohodlně se vstává, když máte návštěvu, nemusíte se navzájem přelézat a i na konferenční stoly je dost místa.

Dále jsou k mání rohové sedačky různých velikostí, případně dokonce sedačky ve tvaru písmene U, které si ale mohou většinou dovolit jen lidé s prostornějším obývákem. Ty poslední jmenované působí ale nejvíce potíží právě se vstáváním a vzájemným přelézáním, když je sedačka zaplněná. Jestliže tedy chcete dostatek prostoru na sezení a k tomu máte i adekvátně velký obývák, zkuste k sedačce pořídit raději křesla.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: batko] [Zobrazeno 1677x] [12. září 2012]
[Interiér a nábytek]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie