Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Rohová vana zpříjemní vaši koupel

20. duben 2010

Rohová vana zpříjemní vaši koupel

Rohové vany jsou ideálním řešením nejen do malých koupelen. Je však důležité dobře se vyznat v jejich typech, nechat si odborně poradit a správně vybrat rozměr do své koupelny. I když je ta vaše menších rozměrů, i vy si můžete dopřát pohodlné a komfortní koupání. Na druhé straně si dobře rozmyslete své priority. Obrovská vana je sice fajn, ale pokud to jde na úkor dalšího nezbytného vybavení koupelny, jako je třeba umyvadlo či jiné nutné komponenty, měli byste raději ze svých nároků slevit. Rozhodně je lepší raději menší vana, ale koupelna, kde se dá pohnout, aniž byste zbořili deset věcí, než naopak.

Reklama

Dva druhy rohové vany

Rohové vany jsou dvojího typu. Symetrické a asymetrické. Do malých koupelen jsou určeny asymetrické typy. Nejlevnější variantu představují akrylátové vany. Záleží ale jen na vás, kolik do své rekonstrukce koupelny budete chtít investovat. Vanu tak pořídíte za několik tisíc, stejně jako za několik desítek tisíc.

Rohová vana a její využití v koupelně

Z rohové vany zakoupením vhodných doplňků, jako jsou např. skleněné zástěny, můžete vytvořit i sprchový kout. Takže pokud se doma nemůžete rozhodnout, jestli sprchový kout, nebo vanu, existuje kompromis, který uspokojí obě strany. S dřívějšími příšernými koupelovými závěsy nemá toto řešení vůbec nic společného. Nemusíte se tedy bát, že by vám to vaši koupelnu nijak zhyzdilo.

Rohová vana šetří prostor v koupelně

Rohová vana nabízí dostatek prostor s tím, že maximálně využívá prostor místnosti. To je na nich to nejvýhodnější. Je však potřeba provést celý návrh koupelny s citem, jinak vyjde celá snaha v niveč. Proto je nejlépe nechat si poradit od odborníka. Některé firmy nabízejí tuto službu, kompletní poradenský servis a mnohé další výhody k objednávce zboží i služeb zdarma. Jiné vám dokonce zhotoví návrh dříve, než cokoli zakoupíte.

3D návrhy koupelny

Vynikající také jsou 3D návrhy koupelen, které si můžete sami vytvořit pomocí příslušných programů přístupných na internetu. Prostě si jen zadáte rozměry své koupelny a do jejího půdorysu pak umísťujete nejrůznější výrobky, které firma nabízí. Můžete tak i sami bez cizí pomoci zjistit, který typ vany do vaší koupelny pasuje, jak velké umyvadlo si budete moci dovolit, aby u vás bylo k hnutí, či zda se vám do koupelny vejde ještě záchod či nikoli (nikdy totiž není na škodu mít doma dva záchody, nehledě na to, že záchod v koupelně je součástí poslední módy). Hotový plánek si můžete uložit, popřípadě vytisknout. Bude vám dobrým pomocníkem při nakupování materiálu pro vaši koupelnu.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


[Autor: latysek] [Zobrazeno 2103x] [20. duben 2010]
[Interiér a nábytek]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie