Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Sedací vaky - zdravé a moderní sezení

21. březen 2010

Sedací vaky - zdravé a moderní sezení

Pokud jste se rozhodli pro výběr nové sedací soupravy, možná byste také měli zvážit možnost pořízení si sedacích vaků. Sedací vaky jsou v poslední době hitem. Nejen díky tomu, že sezení na sedacím vaku je velmi příjemné, ale také ze zdravotního hlediska jde o velice důmyslně propracovaný výrobek.

Reklama

Sedací vaky jsou dnes na trhu k dostání jak pro děti, tak pro dospělé. Na věku v případě pořízení tohoto jednoduchého, ale velmi příjemného produktu, rozhodně nezáleží. Je dokonce díky svým vlastnostem velmi vhodný pro těhotné a čerstvé maminky. Ne náhodně se s nimi proto můžete setkat v mnoha českých porodnicích. Sedací vak lze použít i pro uložení miminka k zafixování jeho přirozené polohy.

Sedací vak se také může stát příjemným zpestřením designu místnosti, jde o velmi zajímavý doplněk jak do dětského pokoje, tak třeba do kanceláře.

Rozhodně hned na první pohled upoutá svým tvarem a moderním pojetím. Sedací vaky jsou přeci jen stále lehce výstředním prvkem v interiéru, proto na trhu lze nalézt širokou škálu těch nejpestřejších barev .

Sezení pro zdravé držení páteře

Sedací vak má oproti klasickým pohovkám či sedačkám několik výhod. Při sezení na vaku totiž tělo lépe udržuje přirozený posez, takže nevědomky dochází k udržení rovné páteře a celkové stavbě těla. Přesně i kvůli tomuto důvodu byly sedací vaky designéry navrženy aby zapadly do moderního interiéru. Sedací vak je však také velmi praktický. Je snadno přemístitelný vzhledem k tomu, že je velmi lehký. To souvisí s tím, že jeho náplní bývají zpravidla polystyrénové kuličky, jejichž hmotnost je zcela minimální. Praktičnost vaku však spočívá i v tom, že nezabírá příliš místa, tudíž se dá pohodlně pořídit i do menší domácnosti.

Sedací vaky, nebo také sedací pytle , jsou stále oblíbenější proto, že je velmi jednoduchá jeho údržba. Je snadno omyvatelný od různých nečistot, což je ocenitelné zejména u dětských vaků.

Výhody sedacích vaků

Výhodou může být i to, že je vhodný i pro alergiky díky materiálu, ze kterého je vyroben. Ten je totiž antialergický a dobře udržovatelný, navíc majitel jistě ocení i dlouhověkost sedacích vaků. Samotný potah, který je naplněn polystyrénovými kuličkami, je zpravidla koženkový, používá se však i potah vyrobený z látky nebo nylonu. Díky pevným švům je odolnost vůči protrhnutí velmi vysoká.

Sedací vaky nabízejí výrobci v mnoha tvarech. Od naprosto jednoduché a levné varianty, až po typy s opěrátky, či maxivaky určené pro několik osob najednou. Výběr tvarů a barev je opravdu velmi pestrý.

Cenové relace sedacích pytlů a vaků

Cenově se sedací vaky pohybují v rozmezí od zhruba 700 Kč až po několik tisíc.

Fatboy online - sedací vaky za akční ceny

Sedací vak dnes lze pořídit nejen pro děti a dospělé. Na trhu se již objevili i vaky pro domácí mazlíčky, takže je lze pořídit i psu či kočce.

Módní trend určuje zdravý životní styl. Sedací pytle a vaky ke správnému životnímu stylu rozhodně patří. Nejen že jde o příjemný výrobek pro posezení, ale je ohleduplný také k lidskému zdraví.


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x


[Autor: bydleni] [Zobrazeno 4748x] [21. březen 2010]
[Interiér a nábytek]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie