Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Vertikální žaluzie - moderní zatemnění

30. březen 2010

Vertikální žaluzie - moderní zatemnění

Svítí Vám sluníčko po celý den nepříjemně do pokoje a nechcete si pořizovat nudné a často nevzhledné záclony? Pak je na čase pořídit si vertikální žaluzie. Jedná se o moderní a elegantní interiérový doplněk, který rozhodně kladně přispěje k celkovému dojmu z místnosti.

Reklama

Vertikální žaluzie byla po dlouhou dobu používána spíše do kancelářských prostor. To však platilo zejména v době, kdy všichni výrobci nabízeli v podstatě jeden univerzální typ vertikálních žaluzií, navíc většinou stejné nebo podobné, ale hlavně fádní šedivé barvě. Dnes je však nabídka vertikálních žaluzií již velmi bohatá, a tak je jejich pořízení ideální i do rodinných domů či bytů. Vybrat si z mnoha barev, výstředních i klasických, i z jakékoliv šírky lamel, stínících přílišnému průchodu světla do místnosti, dnes není žádným problémem.

Výhodou vertikálních žaluzií oproti běžnějším horizontálním meziskelním žaluziím může být mimo jiné i to, že mají daleko větší životnost.

Kolikrát se Vám u starých horizontálních žaluzií již stalo, že se nějak zasekly. To je v případě vertikálních žaluzií mnohem méně pravděpodobné. Nemusí na ně totiž být vyvíjen takový tlak při posunování, jako u horizontálních. Navíc je možné si pořídit i automatické ovládání na žaluzie, díky němuž můžete Vaše vertikální žaluzie v klidu ovládat třeba z křesla při sledování televize, aniž byste museli vstávat.

Pořizování vertikálních žaluzií

Při pořizování vertikálních žaluzií je dobré si promyslet, kolik venkovního světla chcete do pokoje vpustit. Lze totiž zvolit různý materiál žaluzií, přičemž každý má jinou světelnou propustnost. Dnes jsou nejoblíbenějšími žaluziemi ty, jež jsou vyrobeny z látky. Můžete se však setkat i s vertikálními žaluziemi, které jsou vyrobeny z PVC či dokonce ze dřeva.

Pokud se rozhodnete pořídit si vertikální žaluzie, pak Vás jistě potěší i jejich velmi snadná údržba. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je totiž zpravidla antistatický, takže nejenže jsou vhodné pro domácnost, kde je někdo alergický na prach či pyl, ale zároveň se tolik nešpiní. Při čištění vertikálních žaluzií tak postačí pouze navlhčený hadřík, kterým čas od času setřete usazené nečistoty. U látkových lamel vertikálních žaluzií se pak dá pohodlně nečistota vyčistit i pomocí ručního vysavače.

Vertikální žaluzie se dají dle typu odhrnovat buďto ze středu do jedné ze stran, či souběžně na oba okraje. Typ provedení záleží čistě jen na Vás.

Montáž vertikální žaluzie

Obrovská výhoda vertikálních žaluzií také spočívá v tom, že jimi lze zakrýt i netypická okna, snad jedině kromě střešních oken . U střešních oken či oken různých trojúhelníkových tvarů je v podstatě nemožné použít žaluzie horizontální, pro vertikální to však není sebemenším problémem.

Tento druh žaluzií je hitem poslední doby. Pokud váháte s jejich pořízením, všimněte si v okolí, že mnoho novostaveb a moderních domů tyto vertikální žaluzie používá. A majitelé jsou na ně právem hrdí, a to nejen díky jejich funkčnosti, ale také výbornému designu. Už jen pouhý pohled na ně je příjemný pro Vaše oči.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: bydleni] [Zobrazeno 2549x] [30. březen 2010]
[Interiér a nábytek]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie