Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Vestavěné skříně - moderní a praktické

18. únor 2010

Vestavěné skříně - moderní a praktické

Vestavěné skříně, nebo také skříně na míru jsou nábytkovým fenoménem posledního desetiletí. Nejsou sice horkou novinkou poslední doby, ale v posledních několika letech prožívají obrovský boom.

Reklama

Je tomu tak proto, že jsou tak dokonale přizpůsobivé každému prostoru a vyhoví i tomu nenáročnějšímu uživateli. Vyrábí se v množství typů provedení, v nejrůznějších barvách, lze si vybrat z mnoha druhů rámů, dveřních výplní i z mnoha systémů vnitřního uspořádání. Díky své variabilitě dotváří prostředí bytu podle osobnosti jeho obyvatel a podle jejich konkrétních potřeb.

Vestavěné skříně jsou v novostavbě samozřejmostí 

S vestavěnými skříněmi se počítá již i v novostavbách, kde se nezapomíná na výklenky, které jsou tu právě pro případnou vestavbu tohoto typu skříně. Vestavěná skříň je ideální především jako úspora místa. Hodí se tedy do garsoniér, kde je třeba každého centimetru. Nejčastěji slouží k uložení šatů, ložního a spodního prádla, ale její využití je široké – lze ji například užít jako spíže či kumbálu, je možné ji „vestavit“ i do volného prostoru nebo dostavit ke zdi z pravé nebo levé strany.

Pomocí vestavěných skříní se může rozdělit místnost, hodí se do složitých tvarů místností, například do půdní vestavby, protože se mohou vyrobit v různé výšce, šířce i hloubce. Pro každý prostor a pro každého zájemce se najde ta pravá vestavěná skříň , a proto jsou tak oblíbené.

Široké využítí vestavěných skříní

Jak už bylo nastíněno, jejich užití je opravdu široké. V předsíních se do vestavěné skříně schovají úklidové prostředky, čistící prostředky, boty, taška, sportovní potřeby, domácí nářadí, žehlící prkno a skládací sušák, nebo slouží po přechodné odložení bund a kabátů.

Tradiční využití skýtá vestavěná skříň v ložnicích, šatnách a dětských pokojích, kde kromě uložení šatů, ložního a spodního prádla, může uschovat i dětské hračky. V prostorných bytech či domech se hodí i do obývacích pokojů a pracoven na knihy, jako vestavěná knihovna prosklenými dveřmi, na písemnosti, šanony, sbírky, ale může posloužit i jako obýváková stěna, ve které se nachází televize, a elektronika apod.

Výběr vestavěné skříně

Výběr vestavěné skříně by měl být podřízen ceně, kterou jsme ochotni zaplatit, ve které se odráží velikost a tvar skříně a kvalita použitého materiálu.

Cenové relace vestavěných skříní

Pokud jde o cenu, tak její výši ovlivňuje především materiál, ze kterého je korpus skříně vyroben. Nejpoužívanější jsou různé druhy dřeva, různě zbarveného, ale cenově nižší skříně jsou vyrobeny z překližky, která pak ovšem není tak kvalitní. Větší částku lze ušetřit, pokud skříň objednáme bez zadního, postraních, horního či dolního dílu, jež nám nahradí zeď. Tedy pokud je skříň určená do výklenku, a bude až ke stropu, prakticky jsou třeba jen dveře s rámem, čelní stěnou a uchycením.

Cenu ovlivňuje také vnitřní vybavení skříně, které může být jednoduché od pár polic a šuplíků, až po složitý systém drátěných programů, šatních tyčí, látkových košů apod. Výplň dveří je posledním prvkem, který má na ceně velký odraz. Výplně dřevěné nebo z lamina jsou až o tisíce levnější, než moderní výplně se zrcadli či speciálními barvenými skly.

Pořízení vestavěné skříně tak ve výsledku není nijak cenově náročně a vyřeší to problém s malými prostory dnešních novostaveb. Pokud máte problém s místem ve Vašem moderním bytě, pak právě vestavěná skříně je pro Vás tím pravým řešením.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: admin] [Zobrazeno 4738x] [18. únor 2010]
[Interiér a nábytek] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!