Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Vestavěné skříně: Typy dveřních systémů

2. květen 2010

Vestavěné skříně: Typy dveřních systémů

Vestavěné skříně jsou praktickým interiérovým prvkem moderního bydlení. Vestavěné skříně se liší na první pohled podle typu dveřních systémů. Nejoblíbenější je použití dveří posuvných, které mají nespornou výhodu v nenáročnosti na prostor před skříní. Hodí se pro skříně, které jsou delší než jeden metr, nelze se totiž při jejich otevření dostat do celého prostoru skříně naráz.

Reklama

Dalším typem jsou dveře skládací, které také nevyžadují téměř žádný prostor před skříní a při jejich složení je celý prostor skříně přístupný naráz. Oba tyto systémy se pohybují po kolejničkách pomocí koleček, proto je třeba, aby tento prvek byl vyroben z kvalitního materiálu.

Posledním typem jsou klasické křídlové dveře, s potřebou prostoru před skříní alespoň v šířce dveří. Hodí se do velkých prostor, kde je vyžadován tradiční styl nábytku, nebo kde instalace jiného typu není vhodná, např. u malých skříněk u stropu.

Údržba a péče o vestavěné skříně je snadná, závislá na materiálech a složitosti provedení vnitřního vybavení skříně.

Je vhodné volit materiály hladké, jako lakované dřevo, sklo nebo plast, které nejsou náročné na údržbu, stačí je otírat mokrým hadříkem nebo ometat prachovkou.

Vzhledem k tomu, že vestavěné skříně mají veskrze samé výhody, které se u klasických skříní hledat nedají, její jedinou mírnou nevýhodou je vyšší cena.

Je samozřejmě závislá na tom, z jakého materiálu je skříň vyrobena, jaké jsou výplně dveří a jak je uspořádaný vnitřek, ale vyplatí se na jejím vybavení a kvalitě rozhodně nešetřit, protože krásná a praktická skříň jednoznačně zvyšuje kvalitu bydlení.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


[Autor: admin] [Zobrazeno 2845x] [2. květen 2010]
[Interiér a nábytek] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!