Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Výběr rohové sedací soupravy

26. březen 2011

Výběr rohové sedací soupravy

Zařizování nového bytu je, přiznejme si, přeze všechny těžkosti a potíže přece jenom radost. Stěhování do nového nebo rekonstrukce starého, ať už jde kteroukoli z těchto možností, vždy nám výsledek přinese radost a uspokojení nad dokonaným dílem. K zařizování nového bytu patří nejen pokládka podlah, vymalování, ale ve výsledku tu důležitější část tvoří samotný nábytek. Teprve nábytek je tím, co dokresluje atmosféru pokoje a vytváří onen nádech domáckého pohodlí a klidného hnízda, kde se můžeme schovat před všemi vnějšími starostmi a problémy.

Reklama

Obývací pokoj jako centrum domova

Pro většinu domácností je hlavním obytným místem a také pokojem, ve kterém se tráví nejvíce času obývací pokoj. Obývací pokoj je specifický jednou věcí. Tou není nejnovější plazmová televize, ačkoli se tak může tvářit, je to hlavně sedací souprava, která dokresluje onu pohodovou válecí atmosféru. Častým problémem je výběr správné barvy sedací soupravy. To z velké části záleží na barvě stěn, ale také na barvě nábytku a také na naší celkové představě o tom, jak by měl pokoj vypadat a působit. Do staršího pokoje s letitým nábytkem by se rozhodně nehodily supermoderní kožené sedací soupravy, spíše je vhodné sáhnout po čalouněném gaučíku s lehkým květinovým vzorem.

Moderní interiér

Chceme-li moderní interiér, sáhneme raději po něčem barevném, ideální jsou kožené sedačky v bílé, černé, nebo jiné výrazné barvě. Hlavně volíme sedačku beze vzoru. Současně si tím skvěle nahráváme pro budoucí možné rekonstrukce bytu, i když vymalujeme jinou barvou, například jednu stěnu zelenou a zbytek bílý, a pořídíme jinak barevný nábytek, například tmavé dřevo, na bílé sedačce stačí jen vyměnit červené polštářky za zelené a hned pokoj působí jinak a nověji, a to i se stávající sedací soupravou.

I barevná sedačka má své kouzlo

Pokud máte hravého ducha, ale stěny chcete zachovat bílé, protože barevné se vám nelíbí, je možné pořídit sedačku strakatou a vesele barevnou, stejně tak můžete pořídit strakatější sedačku do barevného interiéru, výsledek sice může působit poněkud bláznivě, ale pro děti se takový domov stává barevným a inspirativním prostředím, které má vlastní atmosféru a neztrácí se z něho tradiční duch domova, který v moderních interiérech často postrádáme. Pokud ale trváme na moderním interiéru, zauvažujeme o koupi rohové sedací soupravy, které jsou velmi praktickým řešením problému co do volného rohu.

Pravidlo tří barev

Důležité je nezapomínat na zlaté pravidlo maximálně tří barev, přičemž jedna by měla mít převahu, jako třeba bílá ve zmiňovaném pokoji s tmavým nábytkem, bílými stěnami a zelenými doplňky. Použijeme-li barvy s citem, ale s důrazem na praktičnost, dokážeme vytvořit báječně vypadající interiéry, ve kterých se budeme cítit doma.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 4011x] [26. březen 2011]
[Interiér a nábytek]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie