Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Vybíráme praktické látkové rolety

23. květen 2010

Vybíráme praktické látkové rolety

Rolety jsou jedním z nepraktičtějších výrobků používaných pro zastínění místností. Vůbec nejpoužívanějším typem jsou pak rolety látkové. Jedná se o velmi levný druh zastínění, u kterého je možné vybírat ze širokého spektra barev a vzorů. Díky látkovým roletám lze vhodně regulovat přirozené osvětlení interiéru, případně mohou sloužit i k úplnému zatemnění místnosti. Slouží také k větší ochraně soukromí vůči okolnímu prostředí.

Reklama

Praktičnost látkových rolet spočívá rovněž v tom, že mají schopnost nejen ochránit před přímým vstupem denního světla do místností, ale v letních měsících díky nim nedochází k přílišnému růstu teploty uvnitř místnosti. Látka totiž dokáže částečně sluneční žár pohlcovat.

Látkové rolety lze ovládat dvěma způsoby:

  • Manuálně - Manuální ovládání se provádí řetízkem. Řetízek je opatřen malým závažím tak, aby byl dostatečně zatížen a dalo se s ním lehce manipulovat.
  • Automatické- Látkové rolety lze pořídit i s dálkovým ovládáním, pomocí kterého se snadno a bez jakékoliv námahy ovládají z prostoru celé místnosti. Jako druhou variantu lze využít spínače.

Látkové rolety však nejsou vyráběny pouze do vnitřku místností. Lze je použít i jako předokenní rolety k venkovnímu zastínění. Fungují tak mimo jiné i jako efektivní a příjemný doplněk exteriéru.

Předokenní rolety (či římské rolety ) zachycují sluneční záření ještě před tím, než pronikne skrz sklo, čímž je dosáhnutá větší efektivita při zadržování slunečních paprsků a tepla. Látkové rolety mají rovněž tu vlastnost, že dokáží pohltit nejen teplo, ale i UV záření, čímž jsou chráněny zejména okenní rámy, které tak mají delší životnost a jsou opticky daleko méně opotřebované, nežli je tomu při pravidelném styku se slunečním žárem.

Vnitřní látkové rolety lze montovat dvěma základními způsoby. U prvního způsobu je roleta namontována přímo do stropu nebo na zeď nad oknem, které chceme zastínit, druhým způsobem je pak montáž přímo na okenní křídla, která se používá zejména u střešních vyklápěcích oken.

Konstrukce látkových rolet

Konstrukce látkových rolet je zpravidla hliníková, samotné rolety pak obsahují skelné vlákno, které je odolné proti propustnosti slunečního záření. Při výběru látkové rolety je třeba se také informovat, zda zvolený typ obsahuje UV filtr.

Využití

Látkové rolety lze využít nejen v rodinných domech a bytech, ale rovněž v chalupách či chatách. Jsou také velmi vhodné pro kancelářské prostory, kde dokáží nejen dokonale splnit svoji funkci, ale mohou být i příjemným dekorativním prvkem místnosti.

Cenově patří látkové rolety mezi vůbec nejlevnější typ rolet. Záleží přitom na druhu zvoleného materiálu a velikosti rolety.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


[Autor: bydleni] [Zobrazeno 3231x] [23. květen 2010]
[Interiér a nábytek]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie