Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Elektrický gril: Grilování i za chmurného podzimního počasí

9. listopad 2010

Elektrický gril: Grilování i za chmurného podzimního počasí

Jste-li milovníky grilovaných pokrmů, pak jistě uvažujete o tom, že byste si domů pořídili vlastní gril. Nebudete si pak muset dopřávat Vaše oblíbené pochoutky jen ve vybraných restauracích a obchodech.

Reklama

Existuje několik druhů grilů. Od malých až po velkokapacitní, určené pro masové grilování. Tradiční grily však mají jednu nevýhodu. K tomu, aby jste je mohli využívat, potřebujete palivo v podobě uhlí či dřeva. Dnes však lze pořídit i gril, k jehož fungování postačí zásuvka. Ano, jedná se o elektrický gril .

Takovýto gril má několik zásadních výhod. Kromě toho, že nepotřebujete žádné palivo, elektrický gril můžete využít klidně i přímo doma, v bytě či domě, tedy v místech, kde plynový gril či gril na dřevěné uhlí není vhodný. Zároveň je zde velkým plusem možnost zvolit si přesnou teplotu jakou chcete maso či zeleninu grilovat. S elektrickým grilem lze tak jednoduše manipulovat, že přípravu jídel s ním zvládne i úplný amatér na grilování . Většina elektrických grilů je také vzhledem ke svým rozměrům velmi lehce přenosná, takže není žádný problém je půjčit sousedům či kamarádům.

A jak vlastně elektrický gril funguje?

Elektrický gril má topnou spirálu, jednu či více, která je zpravidla zabudována v teflonové desce. Manipulace je vskutku jednoduchá. Stačí zapojit, nastavit teplotu a můžete začít. Přesto si raději prostudujte návod od výrobce, jenž by měl být vždy přiložen.

Příprava jídel na elektrickém grilu Vás jistě bude bavit o mnoho víc, než tomu tak bylo doposud například u plynového grilu. Je potřeba si také uvědomit, že elektrický gril je mnohem bezpečnější.

Použitím elektrického grilu předejdete mnoha nepříjemným starostem spojeným s jinými druhy grilů. Například nebudete muset odstraňovat popel, který znechutí grilování snad každému. Také nebudete muset čekat, až se venku udělá hezky. A pakliže nejste zrovna technickým typem,určitě Vám udělá radost i to, že odpadává jakákoliv manipulace s ohněm či plynem.

Sami poznáte, jakým dobrým pomocníkem může elektrický gril být. A pokrmy, které dokáže udělat, budou chutnat snad každému.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: bydleni] [Zobrazeno 2252x] [9. listopad 2010]
[Kuchyně]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie