Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Porcelán v moderní domácnosti

10. říjen 2010

Porcelán v moderní domácnosti

Na otázku, jak se vyznačuje takový kvalitní porcelán, by se mohlo najít hned několik odpovědí. Je tomu tak zejména díky tomu, že kvalitní značkový porcelán disponuje hned několika atributy kvality a jakosti. Když se budeme těmito přívlastky kvality probírat po jednom, tak zjistíme, že na prvním místě je jistojistě samotná výdrž porcelánu z pohledu jeho stability a délky životnosti.

Reklama

Luxusní porcelán nakoupíme i na internetu

Kvalitní porcelán se vyznačuje hlavně tím, že vydrží velmi dlouhou dobu v takovém stavu, v jakém byl v době, kdy došlo k jeho vzniku. V minulosti bychom mohli jmenovat určitě některý z druhů opravdu luxusního porcelánu. Byl jím například velkou slávou ověnčený Míšeňský porcelán, který je v současné době možno zhlédnout v různých historických objektech, v nichž v minulosti sídlily různé bohaté šlechtické rody. Právě ty si tento velmi kvalitní porcelán pořizovaly jak pro svou kratochvíli, tak i jako výstavní exponáty. Kvalitní porcelán současnosti je schopen vydržet při dobrém zacházení až třikrát či čtyřikrát déle, než je tomu u porcelánu neznačkového.

Kvalitní porcelán vám vydrží

Mechanická odolnost kvalitního originálního porcelánu je nezdolná a těžko se stane, že by po roce používání vybledly barvy anebo e nějak jinak změnil samotný fyzický vzhled některého kousku porcelánu. Barvy vydrží zejména díky tomu, že se používá při zdobení porcelánu speciální technologie zvaná vtavná dekorace. Tvary kvalitního značkového porcelánu jsou jasně podřízeny tomu, aby porcelán byl schopen přečkat i chvíle, kdy je přemisťován z jednoho místa na druhé.

Tvar dnešního porcelánu

Jeho tvary jsou většinou oblé, takže nedochází k tomu, že by jen tak lehce šlo kousek porcelánu urazit. Jinak se také tento porcelán vyznačuje absolutní zdravotní nezávadností a tím, že je možné ho bez větších problémů umývat i některými silnými čisticími prostředky.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 2956x] [10. říjen 2010]
[Kuchyně]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie