Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Tipy a triky pro zařízení kuchyně svépomocí

22. listopad 2010

Tipy a triky pro zařízení kuchyně svépomocí

Jedním ze základních stavebních kamenů moderního bydlení je zcela určitě kuchyně. Jde prakticky o jednu z místností, kde tráví člověk nejvíce času. Kuchyni je možné bez problémů zařídit jak prostřednictvím nějaké odborné firmy, tak i svépomocí. Záleží hlavně na tom, kolik je člověk ochoten do její rekonstrukce anebo nového vybavování ochoten investovat času a finančních prostředků.

Reklama

Moderní trendy v moderním bydlení

Moderní bydlení se vyznačuje hned několika trendy. Podívejme se tedy hlavně na to, co je nejdůležitější při vybavování kuchyně. Když situujeme do interiéru kuchyně lednici, zcela jistě bychom měli dbát na to, aby v její blízkosti byla spíž nebo nějaké skříň, ve které jsou uloženy potraviny, které nemusejí být nutně v chladném prostředí lednice. Když přijedete z nákupu, můžete bez problémů všechny věci vyložit vedle sebe a nemusíte chodit přes celou kuchyni.

Mikrovlnná trouba v kuchyni

Hodně důležité pro jakýkoli domov je zcela jistě také moderní řešení klasické trouby a trouby mikrovlnné. Trouba musí být určitě zabudována minimálně půl metru nad zemí. Za ideální je považována mnohými odborníky výška kolem jednoho metru. Mikrovlnná trouba se nachází nad klasickou, a to ve výšce zhruba 120 centimetrů.

Vhodné vybavení domácnosti

Určitě je třeba si dát pozor, aby nebyla mikrovlnná trouba výše anebo naopak níže. V obou případech je manipulace s talíři, na kterých jsou horké pokrmy a zejména polévky hodně náročná a také do určité míry nebezpečná. Výška varné desky musí odpovídat výšce konkrétních osob, které budou v kuchyni vařit. Design kuchyně umistění varné desky nijak nenaruší, ba co víc, kuchyně se stává mnohem zajímavější.

Ať už je stavba kuchyně záležitostí soukromých osob, anebo profesionálů, měly by se tyto zásady a ještě mnoho dalších dodržovat. Člověk se pak bude ve své kuchyni cítit mnohem lépe a jeho vaření či pečení bude maximálně praktické.

Inspiraci k modernizaci vašeho bydlení můžete najít na webových stránkách www.tvujdum.cz


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 2946x] [22. listopad 2010]
[Kuchyně]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie