Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Titanové nádobí a jeho přednosti

6. srpen 2010

Titanové nádobí a jeho přednosti

Uvažujete o tom, jak si vylepšit svou kuchyň a zpříjemnit si vaření tak, aby na Vás v kuchyni ze zaplněných polic, nezírala halda nádobí, které již dávno nepoužíváte? Pak pro Vás máme rozhodně dobrý tip, který Vám usnadní Váš pobyt v kuchyni a ještě k tomu, bude pro Vás vaření příjemnou záležitostí s vynikajícím výsledkem.

Reklama

Titanové nádobí přináší neskutečné možnosti

Jedná se o technologický hit poslední doby a tím je titanové nádobí . Tato technologie je nejen ve světě, ale i u nás, stále více oblíbená. Pokrmy můžete připravovat bez tuku, s velkou úsporou energie, protože titanové nádobí skvěle akumuluje teplo. Během několika málo minut je totiž nádobí schopno do sebe pojmout až 330 stupňů Celsia a jen tak nevychladne. V konečném důsledku můžete plotýnku ztlumit na minimum nebo úplně vypnout, pokrm, který právě připravujete, lze dovařit bez dodávky energie.

Životnost titanového nádobí je velká

Titanové nádobí je též vysoce odolné a má dlouhou životnost, takže starosti s tím, že nádobí například „poškrábete“ vidličkou či naběračkou, jsou pryč. Nádobí je totiž vyrobeno z 9 – 10 mm silného hliníku nebo slitiny kovů, potaženo vrstvou, následně se pak plazmovou metodou nanáší keramická vrstva s přísadou titanu, která zajišťuje vysokou odolnost proti mechanickému opotřebení či poškození. Držadla a uši u nádobí jsou vyrobená buď z kvalitního nerezového materiálu nebo žáruvzdorného plastu. Díky tomu, i hrnec přímo z plotýnky můžete bez obav chytit za držadla či uši a rozhodně se nespálíte, pokud byste pekli pokrm v troubě, rozhodně nemusíte přemýšlet, jak demontovat držadla z pekáče či hrnku, nic se totiž s držadly, která budou v troubě odolávat vysoké teplotě, nestane.

Vaříme efektivně s titanovým nádobím

Titanové nádobí má i další přednost, která Vám zkrátí dobu pobytu v kuchyni na minimum. Ti z nás, kteří nemají moc rádi mytí nádobí, po právě uvařeném obědě či večeři, mohou být v klidu, nádobí je totiž možno dávat i do myčky, avšak i jeho manuální mytí, není žádné trápení, díky povrchové úpravě, rozhodně u mytí hrnce strávíte ani tolik času, jako u mytí například použitých talířů. Doba nekonečného drhnutí hrnce a připečených pokrmů na něm, je s titanovým nádobím tabu.

Skutečně nepřilnavý povrch

Nepřilnavý povrch na titanovém nádobí dovolí jen minimální znečištění, většinou stačí jen nádobí odmastit a k tomu nám bude stačit, obyčejná kuchyňská, papírová utěrka. Titanové nádobí je rozhodně příznivcem zdravé přípravy pokrmů, což ocení i vegetariáni. Lze na něm vařit, dusit, smažit, zapékat či péct na sporáku i v troubě. Titanové nádobí Vám usnadní nejen vaření, ale i čas, který byste strávili v kuchyni s mytím hrnců, díky této technologii, můžete strávit příjemněji, třeba u kávy s Vašimi blízkými.

Pořiďte si titanové nádobí domů

Titanové nádobí se do domácnosti opravdu vyplatí a jeho kvalita se pozná nejen v úspoře času, energie ale i v jídle, které se dá chutně připravit i bez tuku a bez ztráty energetických hodnot či vitamínů.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 2575x] [6. srpen 2010]
[Kuchyně]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie