Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Zdravé vaření v titanovém nádobí

4. březen 2011

Zdravé vaření v titanovém nádobí

Právě jste se rozhodli, že vyměníte své staré, oprýskané kuchyňské nádobí za nové. A teď se rozhodujete, jaký materiál zvolit. Pokud jste v kuchyni jako doma, tak víte, že dokonalý pokrm vytvoříte jen s kvalitním náčiním. A pokud navíc chcete vařit zdravěji a efektivněji, vyzkoušejte titanové nádobí nebo titanové indukční nádobí.

Reklama

Titanové nádobí má mnoho výhod

Titanové nádobí není celé vyrobeno z titanu. Jeho základem je speciální slitina hliníku s nepřilnavou vrstvou, která obsahuje příměs titanu. Navíc je tvrzena keramikou. Díky tomu je povrch titanových hrnců a pánví naprosto nepřilnavý. ¨¨

Titanové nádobí je díky technologii také téměř nerozbitné. Nic se mu nestane, pokud ho náhodou upustíte na zem. Povrch pánví neponičíte, ani když budete používat kovové vidličky a naběračky. Střídání teplot nezdeformuje jeho stěny a dno. Navíc je žáruvzdorné, nemusíte se tedy bát používat ho i v troubě na pečení. A pokud se obáváte spálení od rukojeti, ta je tvořena speciálním žáruvzdorným plastem, takže ani toto nehrozí.

Zdravý jídelníček díky titanovému nádobí

Titanové pánve a hrnce umožňují dokonale připravit chutný, a hlavně zdravý jídelníček. Díky nepřilnavému povrchu ke svému vaření či smažení nepotřebujete olej, ani tuk na vaření. A nemusíte se bát připáleného jídla a tím pádem škodlivých látek. Díky titanovému nádobí tyto starosti odpadají. Pokrmy ani díky vaření „nasucho“ neztrácí svou chuť a barvu.

S klenutou skleněnou poklicí můžete v titanovém nádobí využívat i přípravu pokrmů v páře. To využijete zejména při přípravě chutné zeleniny. Tímto způsobem přípravy z ní totiž nemizí tolik potřebné vitamíny.

Navíc je jeho údržba je velmi jednoduchá. Neodstraňujete tuk, ani nemusíte odstraňovat připálené potraviny, stačí ho jen vytřít papírovou utěrkou, případně lehce omýt i studenou vodou.

Titanové nádobí poskytuje efektivní a úsporné vaření

Dno titanového nádobí je zesílené, a titanový hrnec se ohřeje rovnoměrně. Uprostřed je stejná teplota jako na jeho okrajích. Díky tomu si můžete být jisti, že polovina pokrmu nezůstane syrová, a druhou připálíte. Jídlo uvaříte rychleji, neboť silné stěny výborně akumulují teplo a za malý okamžik dokáží pojmout teplotu až 330 stupňů Celsia. Tu si také dlouho udržují. Můžete po chvíli sporák ztlumit a jídlo vařit jen při nízké teplotě. Ušetříte tak i za energie.

Cena titanového nádobí se odvíjí od kvality

Jako u všeho, i u titanového nádobí se cena určuje podle kvality. Levnější pánve pořídíte za několik set korun, ale vybírejte s rozvahou. Levnější kusy mohou mít slabší dno, které se po čase začne kroutit. Rukojeť může pojímat teplotu pouze do 180 stupňů, tudíž nádobí nepoužijte v troubě. Raději zvolte dražší, ale opravdu kvalitní kus. Záruka na kvalitu bývá až 10let, tudíž se vám vložená investice vrátí.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: bydleni] [Zobrazeno 2338x] [4. březen 2011]
[Kuchyně]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie