Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Levnější elektřina: Jak ušetřit?

Přestože jsou ceny elektřiny poměrně vysoké, existuje jednoduchý způsob, jak na jejích dodávkách může ušetřit mnoho domácností. Že nevíte, jak ušetřit za elektřinu? Stačí si provést porovnání cen elektřiny a poté přistoupit ke změně dodavatele.

Změnu dodavatele je třeba dobře zvážit

Změna dodavatele elektřiny by neměla být příliš zbrklým rozhodnutím. Jak mnohé příklady z praxe ukazují, ne každá domácnost, která zvolila změnu dodavatele, na tomto kroku vydělala. Je to dáno tím, že se mnozí lidé nechají zlákat na první pohled atraktivní nabídkou, která jim například přijde do jejich poštovní schránky.

Určitá firma v nich nabízí například mnohem levnější elektřinu. Jenže už si nevšimnou, že levnější elektřinu budou mít pouze ve chvíli, kdy dosáhnou určité výše spotřeby. Domácnosti s malou spotřebou energií tak mohou v konečném důsledku naopak na změně dodavatele prodělat.

Postup, který vás dovede k levnější elektřině

Jak by se tedy změna dodavatele měla provádět, aby opravdu došlo k požadovaným úsporám? Chcete-li získat levnější elektřinu, nejprve si proveďte srovnání nabídek jednotlivých společností. Abyste tento krok nemuseli provádět sami na základě letáků či informací na webových stránkách dodavatelů, jsou vám k dispozici speciální portály, které se zaměřují na porovnání cen elektřiny pomocí online kalkulačky.

Ty evidují informace o všech dostupných dodavatelích. Na základě zadání základních parametrů ( roční spotřeby, lokality atp.) vám porovnání cen elektřiny zjistí, zda se pro vás nenajde lepší a levnější dodavatel, který vám bude schopen elektřinu do domácnosti dodat spolehlivě.

Pakliže na základě porovnání cen elektřiny zjistíte, že některá ze společností opravdu nabízí výhodnější podmínky, pak můžete ihned přistoupit ke krokům, které vedou k levnější elektřině. Vyplníte formulář, na základě něhož se vám ozvou zástupci dodavatele, o jehož služby máte zájem. Společně pak vybavíte všechny nezbytné náležitosti.

Změna dodavatele elektřiny může trvat až několik týdnů, ovšem proces samotný je velmi jednoduchý. Nový dodavatele se postará o všechny náležitosti, a to včetně správného ukončení vaší stávající smlouvy.

[Nahoru ↑]