Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jak na rekonstrukci střechy: kvalitní krytina a zkušený pokrývač

12. srpen 2015

Jak na rekonstrukci střechy: kvalitní krytina a zkušený pokrývač

Střecha je vlastně druhým základem domu. Po celý rok je vystavena extrémnímu počasí a to i v našich končinách. Přímé sluneční světlo spolu s vysokou teplotou, nárazový vítr a v zimě zase mráz. I když se to nezdá, variabilita a teplotní rozptyl v České republice, obzvlášť na tak specifickém místě jako je střecha, jsou značné. Jak a kdy se vrhnout na rekonstrukci střechy?

Reklama

Včasná oprava ušetří interiér i peníze

Pokud se v některých případech nevyplatí otálet, u střechy to platí dvojnásob. Ideální je problém podchytit ještě dříve, než začne. Pokud již nyní vidíte, že vaše střecha není v nejlepší kondici, řešte to. Oprava střechy je poměrně náročná a proto vám zřejmě nezbyde nic jiného, než kontaktovat profesionály. Čím dříve zavoláte, tím je větší šance, že oprava bude levnější a vy nebudete muset později řešit problémy se zatýkáním a případným poškozením zdiva a interiéru. Škody průnikem vody mohou sahat až do desetitisíců a nevyplácí se je podceňovat.

Oprava střechy na klíč

Nechcete mít žádné starosti, tak zadáte opravu střechy a o nic víc se nestaráte. Tak jednoduché to je nejenom pro hlavní město a střechy Praha. Samozřejmostí je vždy prvotní kontrola a vypracování cenové nabídky. Rekonstrukce střechy sebou vždy přináší určité riziko. U staré střechy nelze vždy přesně odhadnout celou opravu, obzvlášť, pokud zákazník vyžaduje opravu jen nejvíce postižených míst.

Výroba krovů a střechy na klíč

Pokud teprve stavíte, bude se vám hodit i výroba krovů a následná střecha na klíč. Vše záleží pouze na vás, stačí dodat plánek a vybrat vhodnou krytinu s životností až 100 let. V samotném plánku můžete ještě zvážit, pokud to je možné, zda je pro vás vámi zvolený typ střechy, především její náklon vhodný a to hlavně z hlediska údržby a celkové ceny střechy.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


[Autor: jirve] [Zobrazeno 916x] [12. srpen 2015]
[Rekonstrukce]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie