Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jak probíhá rekonstrukce bytového jádra

25. listopad 2010

Jak probíhá rekonstrukce bytového jádra

Rekonstrukce bytových jednotek mohou probíhat různým způsobem. Záleží pochopitelně na to, jakým způsobem se majitel konkrétního bytu rozhodne rekonstruovat. V případě rekonstrukce svépomocí je samotný harmonogram prací a také cena za rekonstrukci nejednotná, jelikož sám majitel si většinou shání veškeré komponenty potřebné k rekonstrukci sám a za práci také hodně ušetří.

Reklama

Profesionální rekonstrukce

Pokud se ale majitel nechce rekonstrukcí zabývat a raději se spolehne na profesionály, určitě neprohloupí. Rekonstrukce bytů realizované profesionální společností slibují zejména spolehlivost a také přesné provedení podle daných technologických postupů.

Průběh rekonstrukce

Podívejme se tedy na to, jak samotná přestavba bytu vlastně probíhá. Ještě předtím je ovšem třeba říct, že délka takovéto rekonstrukce se pohybuje mezi pouhými 6 až 10 dny. Na počátku celé rekonstrukce je odborné provedení kalukulace a také zaměření, které bude nezbytné pro celou rekonstrukci. Poté dochází k vybourání starého nepotřebného jádra. Když je staré bytové jádro kompletně odstraněno, přichází čas k tomu, aby byly vyzděny nové stěny a také musí být uskutečněna montáž podhledů. Ty se většinou řeší sádrokartonem a vestavným osvětlením. Když je všechno hotovo, musí dojít také k rekonstrukci vodoinstalace. Ta pojímá jak rozvody vody, tak i rovody kanalizace.

Na rekonstrukce třeba firma Lukostav

Po uskutečnění rozvodů následuje instalace veškeré sanity, tedy zapuštění vany, instalaci sprchového koutu a umistění WC. Poté, co je sanita zabudována, dochází k položení obkladů a také dlažby. To by mělo probíhat na základě domluvy klienta se společností. Ze společností provádějících rekonstrukce bytů jmenujme třeba společnost Lukostav, která se specializuje zejména na rekonstrukce bytového jádra v Praze.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 2503x] [25. listopad 2010]
[Rekonstrukce]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie