Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jak propojit obývací pokoj s kuchyní

17. červenec 2016

Jak propojit obývací pokoj s kuchyní

Ne každý disponujeme velkým prostorem. Je třeba umět v takových případech hledat vhodné řešení, abychom prostor opticky zvětšili a zároveň prakticky využili. Ze dvou menších částí bytu se dá vytvořit jeden velký prostor, který se dá využít mnoha způsoby. Nejenom, že můžete v takovém otevřeném prostoru mít kuchyň i obývací pokoj. Můžete zde mít také pracovní kout, jídelní kout, vestavěné skříně na uložení vašich věcí, hrací kout pro vaše děti a v případě, že nemáte opravdu moc místa ve vašem bytě, můžete zde mít také rozkládací sedačku, na které se pohodlně vyspíte. Váš obývací pokoj tak bude večer sloužit i jako ložnice.

Reklama

Důležité je sladit vše dohromady

Rozhodně byste měly dbát na pár faktorů, které jsou při takové změně nezbytně nutné. Především je to správné sladění podlahy. Zvolte takovou, která nebude příliš tmavá. Nejlepší jsou do otevřených prostorů světlejší tóny. Také nábytek by měl být volený ze stejného materiálu. Ideální je sektorový nábytek, který můžete rozestavit libovolně po pokoji a nemusíte pak řešit ladění materiálu různých druhů skříněk. Ideální sestavou je třeba nábytek Indianapolis, který má krásný tmavý dekor dřeva a je ideální i v případě, že potřebujete do vašeho obývacího pokoje zakomponovat kancelářský prostor. Nabízí mimo úložné prostory také krásný psací stůl. Má také krásný jídelní stůl s čalouněnými židlemi, takže celý prostor bude v jednom materiálu. Díky tomu bude působit sladěně a jako od profesionálního bytového architekta. V poslední řadě vymalujte pokoj jednou barvou. Ideální je vymalovat bílou barvou. Jednu nebo dvě stěny pak oživte tapetou, pěknou samolepkou nebo nějakou barvou. Módní jsou fialová, oranžová nebo červená.

Rozdělení prostoru

Nejlepším řešením jak rozdělit prostor je barový pult nebo skříňky umístěné v prostoru. Můžete ho však rozdělit i pohovkou, která bude rozdělovat pokoj na obývací část a část kuchyně s jídelnou. Kuchyňskou linku v takovém případě mějte u stěny a ne otevřeně do prostoru. Ideální je třeba rohová kuchyně, kde naproti kuchyňské linky postavíte jídelní stůl.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: latysek] [Zobrazeno 906x] [17. červenec 2016]
[Rekonstrukce]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie