Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Pásové brusky: Broušení materiálů nejen pro profesionály

23. únor 2011

Pásové brusky: Broušení materiálů nejen pro profesionály

V profesionálních i domácích dílnách se v poslední době stále více zabydlely pásové brusky. Existuje několik typů brusek, z nichž každá se používá na jiný materiál a k jinému účelu.

Reklama

Na co se pásové brusky využívají

Mezi nejvytíženější patří pásové brusky, které by neměly chybět v žádné pořádné dílně. Zatímco jiné druhy brusek, jako například vibrační bruska, slouží k broušení rohových zahnutých částí, pásové brusky využijeme hlavně pro broušení rovných ploch a desek. Skvěle se s nimi odstraňují rzi, dále se hodí například pro běžné přebroušení dřevěných desek, plošné broušení tmelených či lakovaných povrchů.

Přednostmi pásových brusek jsou zejména rychlost a preciznost. Kvalitní pásová bruska totiž dokáže poměrně rychle obrousit i velké plochy.

Využití pásové brusky je opravdu široké. Dají se jimi obrušovat jak dřevěné plochy, tak kov a dokonce i plasty. Práce s pásovou bruskou je pro zručné jedince lehkou záležitostí, snadnost broušení je navíc umožněna nízko položeným těžištěm, není tak nutné používat hodně přítlaku na brusku.

Brousící pás

Brousící pás u pásových brusek funguje na podobném principu jako kupříkladu řetězy u motorových pil nebo pásových pil . Každý pás lze jednoduše vyměnit tak, že uvolníme upínací páku. Pásy do pásové brusky jsou vyráběny z klasického „šmirgl“ papíru. Na velmi drsné materiály je přitom vhodnější využít brusné pásy s vyšší zrnitostí.

Je možné je upevnit k pracovnímu stolu, takže i menší plochy s nimi jdou velice dobře obrousit.

Pakliže potřebujete v domácí dílně obrousit dřevo na Vaši novou lavičku do zahrady, nebo na nový stůl, pak doporučujeme využít pásových brusek. Nejlevnější modely pásových brusek pořídíte již od zhruba jednoho tisíce korun.


Hodnocení[Autor: bydleni] [Zobrazeno 3074x] [23. únor 2011]
[Rekonstrukce]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie