Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Příčiny a důsledky vlhkého zdiva

22. únor 2016

Příčiny a důsledky vlhkého zdiva

Proniknutí vlhkosti do zdiva je obecně problém, který může postihnout skoro každého z nás. Ať už vlastníte byt, či dům, v případě nepříznivých podmínek si vlhkost cestu do zdiva najde. V tuto chvíli, když se objevila vlhkost ve zdivu, je již pozdě na větrání a topení, ale je třeba účinnějšího řešení. Ideálně takového, které provede taková opatření, aby se podobná situace již neopakovala.

Reklama

Na co se při odvlhčení zaměřit?

Důležitou otázkou je zejména to, zdali budeme chtít řešit důsledky nebo příčiny.  Řešení důsledků je mnohem jednodušší a levnější (v krátkodobém horizontu), ale v dlouhodobějším horizontu neúčinné, nákladné a zejména neefektivní, protože kdykoli v budoucnu se může opět objevit příčina, která vyústí opět ve stejné problémy. Řešení důsledků není řešením, ale pouze oddálením nevyhnutelného!

Půjdeme-li správnou cestou, budeme řešit příčiny. Tedy soustředíme se na to, proč k problému došlo, a pokusíme se tyto příčiny odstranit. Pojďme se nejprve podívat, co mezi nejčastější příčiny patří:

  •          Špatná, nekvalitní či dokonce chybějící hydroizolace
  •          Změna okolního terénu či povětrnostních podmínek
  •          Nedostatečné větrání a vytápění
  •          Ucpání vzdušných cest, díky kterým zdivo dýchá

Jak se vlhkosti účinně zbavit?

Výše jsme zdůraznili, že je vhodné se zaměřit na příčiny. Jejich odstranění je však mnohdy velmi složité a v případě, že například izolace není v dobrém stavu, je třeba několika zásadních úkonů – sanace zdiva . Sanační práce nejsou pouze o praktické zručnosti, ale v první fázi zejména o teoretické znalosti. Ta je nezbytná k tomu, aby se zvolila vhodná metoda (injektáž zdiva , aplikace drenážních systému, minerální stěrky, podřezání zdiva, …). Ta je naprosto zásadní, protože volbou špatné metody může dojít k porušení konstrukce zdiva či dokonce narušení statiky domu!

Vždy od odborníka

Z výše uvedených řádků plyne, že odborný přístup je při sanačních pracích velmi důležitý. Firma, která má za sebou mnoho realizací a pozitivních referencí, je ideální volbou, která dokáže zaručit kvalitní výsledek.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: latysek] [Zobrazeno 1072x] [22. únor 2016]
[Rekonstrukce]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie