Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Sanace sklepních prostor

27. listopad 2017

Sanace sklepních prostor

Při pouhém pohledu na vnitřní stranu zdiva ve sklepních prostorech může být vidět vlhkosti a vznikající plíseň. V první fázi může být důvodem opravdu jen zanedbané větrání nebo nedostatečné vytápění. V mnohých případech (řekněme ve většině případů týkajících se zdiva ve sklepních prostorech) se však jedná o mnohem závažnější příčinu. Konkrétně průnik vlhkosti z vnější strany zdiva.

Reklama

V takovém případě topení a větrání následky zmírní, avšak samotnou situaci nijak neřeší. Problém není v teplotě či cirkulaci vzduchu v místnosti, ale její nedostatečná ochrana proti vlhkosti působící z vnější strany zdiva.

Zdivo je vystaveno mnoha teplotním a intenzivním povětrnostním vlivům. Ať už to jsou prudké změny teplot, sníh, déšť, či v případě sklepních prostor neustálé působení okolní zeminy. Dobře upravené zdivo by mělo všem těmto vlivům spolehlivě odolat a nedovolit vlhkosti prostoupit. Bohužel ne každý objekt má zdivo ošetřeno kvalitní hydroizolační vrstvou. V případě starších objektů mnohdy i jakákoli izolační vrstva chybí.

Sanace zdiva jako řešení

Dojde-li k tomu, že jsou struktury zdiva narušeny okolní vlhkostí a je zjevné, že případná existující hydroizolace neplní spolehlivě svoji funkci, je třeba přistoupit k renovaci zdiva. Konktrétně sanace vlhkého zdiva  je oním řešením.

Sanace zdiva v obecném slova smyslu znamená dodání zdivu hydroizolační vrstvy, které v něm vytvoří chybějící a voděodpudivou bariéru, která následně zabrání dalším průnikům vlhkosti a destrukci zdiva.

Například injektáž zdiva , kterou lze označit za asi nejčastější používanou metodu, spočívá v napuštění zdiva speciální injektážní hmotou. Vyvrtají se do zdiva otvory, jejíž délku, četnost a skon určuje povolaný odborník dle konkrétní situace. Do nich se pak vpraví speciální injektážní směs vystupující v roli neprostupné bariéry. Ideální je následná aplikace sanační omítky, která díky svým voděodpudivým vlastnostmi dodá další obrannou linii.

Profesionální přístup je nezbytnou podmínkou

Důležité je dodat, že sanační práce by měly být vždy prováděny profesionální firmou zastoupenou odborníky a zkušenými řemeslníky. Jedná se totiž o poměrně náročnou disciplínu, která vyžaduje dobré teoretické znalosti a řadu praktických dovedností.


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


[Autor: latysek] [Zobrazeno 738x] [27. listopad 2017]
[Rekonstrukce]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie