Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Vrtačky pro kutily i profesionály

24. květen 2011

Vrtačky pro kutily i profesionály

Potřebujeme-li v domácnosti něco drobného spravit či namontovat, není třeba si hned zvát do bytu odborné řemeslníky. Jednak to stojí nemalé peníze a zároveň můžeme lehce zjistit, že onu potřebnou práci bychom levou zadní zvládli sami.

Reklama

Vrtačka by neměla chybět ve výbavě domácnosti

Pro domácí práce všeho druhu je však potřeba mít po ruce kvalitní nářadí. Nezbytností v každé domácnosti by určitě měly být takové nástroje, jakými jsou kupříkladu šroubovák, kladivo, kleště a další. Vzhledem k tomu, že je čas od času potřeba něco přivrtat či upevnit, je dobré mít doma také vrtačku. Postačí přitom zcela jednoduchá vrtačka, která dnes nestojí ani nikterak velké peníze a investice do ní se nám určitě vyplatí.

Vrtačky bez příklepu

Na výběr máme z několika druhů vrtaček. Zvolit můžeme vrtačky bez příklepu, které jsou právě v domácnosti asi nejlépe využitelné. Jedná se zpravidla o kompaktní, lehké vrtačky. Pozor ale na nákup levných vrtaček, které nemají dostatečný výkon a sílu a již po několika použitích ( jedná-li se o AKU vratčku) je potřeba nabít baterie. Kvalitní vrtačky bez příklepu by v každém případě měly mít ergonomickou rukojeť, která zajistí, že práce s ní bude dostatečně pohodlná a nebude Vás hned bolet ruka.

Další typy vrtaček

Profesionálové pak spíše využijí vrtačky s příklepem, dále se prodávají také různé speciální vrtačky, jako jsou třeba pravoúhlé vrtačky či diamantové vrtačky, které však pro domácnost nejsou potřeba, pořizují si je spíše profesionální řemeslníci a setkat se s nimi můžeme v průmyslové výrobě.


Hodnocení[Autor: admin] [Zobrazeno 2533x] [24. květen 2011]
[Rekonstrukce]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie