Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Srovnání cen energií: Jak na levný plyn?

Zemní plyn využívá velké procento domácností. Pro ty je rozhodně nemilé, že cena této komodity jde v posledních letech neustále nahoru, za posledních deset let plyn zdražil prakticky na dvojnásobek. Stále větší počet lidí se tak táže, jak získat levný plyn.

Jak na levný plyn? Pakliže zemní plyn využíváte pouze k vaření, je vaše spotřeba této energie minimální a výdaje tak nejsou nikterak vysoké. Ovšem v případě, že plynem také vytápíte domácnost, případně s ním ohříváte pitnou a užitkovou vodu, náklady samozřejmě výrazně narůstají.

K levnějšímu plynu vám dopomůže jednoduché řešení- změna dodavatele plynu. O tom, jak změnit dodavatele plynu, se dozvíte níže, nejprve si však ujasněme, co dělat v momentě, kdy se vám zdá, že za plyn platíte příliš mnoho peněz.

Krok první: srovnání cen plynu od možných dodavatelů

Před změnou dodavatele je vždy doporučováno provést si nejprve srovnání cen plynu. To lze provést na vybraných webech, je tak snadno dostupné i z domova, není třeba zdlouhavě procházet nabídky jednotlivých plynárenských společností a dodavatelů.

Na základě srovnání cen plynu si během několika málo vteřin zjistíte, zda za plyn platíte odpovídající sumu, nebo jestli jsou vaše náklady vzhledem ke spotřebě příliš vysoké. V druhém případě je na místě vážně přemýšlet o tom, že přejdete z jinému dodavateli.

Dodavatelů zemního plynu je v současné době v České republice již několik desítek. Většina společností působí celorepublikově, některé firmy však dodávají plyn domácnostem a firmám jen ve vybraných regionech. V každém případě však všude máte možnost volby, nikde v ČR není jen jediný možný dodavatel plynu.

Krok druhý: provedení změny dodavatele

Pakliže si položíte otázku, jak změnit dodavatele, měli byste již mít provedené srovnání cen plynu. Na základě tohoto srovnání pak jednoduše na příslušném webu vyplníte krátký formulář, v němž uvedete kontakt na svoji osobu. Během krátké doby se vám ozvou zástupci daného dodavatele, k němuž se chystáte přestoupit.

Ti vás pak provedou celou změnou tak, aby ve vaší domácnosti nedošlo k přerušení dodávek plynu, avšak nevystavili jste se finančním sankcím ze strany současného dodavatele, s nímž máte uzavřenou platnou smlouvu.

Změna dodavatele plynu, ale také elektrické energie, je poměrně zásadním krokem, který však není nijak složitý, pakliže si před tím provedete srovnání cen. Díky změně můžete alespoň na čas vyřešit otázku, jak na levný plyn.

[Nahoru ↑]