Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Styl moderního bydlení

V jakém stylu zařídit moderní bydlení? Existuje několik základních stylů, v jejichž duchu můžeme svůj interiér zařídit. Jen málokdo však respektuje výhradně jeden styl, většinou jde o kombinaci více stylů, opět v závislosti na osobním vkusu a citu majitele. Některé styly lze kombinovat snadno, některým kombinacím bychom se však raději měli vyhnout, aby náš byt nepůsobil „přeplácaně“.

Retro-styl

Milovníci 60. a 70. let minulého století si jistě rádi zařídí svou domácnost v retro-stylu. Právě jim vycházejí současní bytoví designéři vstříc nejen vymýšlením nábytku v tomto stylu, ale na trhu najdeme i spoustu „retro“ bytových doplňků, které dokážou interiér působivě ozvláštnit. Protože retro-styl je poměrně výrazný a svébytný, lze ho kombinovat snad jedině s minimalistickým stylem, který mu dodává elegantnější ráz.

Skandinávský styl

Jednoduchý, čistý styl, který se dostal do povědomí českých domácností díky obchodnímu řetězci Ikea. Jeho hlavní předností je univerzálnost, praktičnost a funkčnost jednotlivých kousků nábytku, díky nimž je skandinávský styl vhodný ke kombinaci s většinou dalších stylů.

Minimalistický styl

Interiér zařízený v tomto stylu je neutrální, nenápadný, přesto vkusný. Hlavním znakem jsou jednoduché linie, které umožňují kombinace s výraznějšími prvky jiných stylů. V minimalisticky zařízeném interiéru se dobře vyjímají doplňky v retro-stylu, ale také exotické prvky z Dálného východu či Afriky. Nepochybí ani ten, kdo si do takového bytu pořídí nějaký historický kousek.

Venkovský neboli rustikální styl

Tento styl upřednostňují milovníci všeho přírodního. Masivní dřevěný nábytek navozuje domáckou atmosféru a venkovskou pohodu a klid. Díky těmto výrazným prvkům je venkovský styl těžko kombinovatelný např. s retro-stylem nebo noblesními prvky.

Noblesní interiér

Movitější lidé s dokonalým vkusem a citem pro detail bývají zpravidla majiteli noblesního bydlení, které je vybaveno luxusními díly světového designu. Taková domácnost může působit dojmem umělecké galerie, ale rozhodně nemusí být strohá a neosobní. Základ pro luxusní moderní bydlení tvoří především kvalitní materiály s vysokou užitnou hodnotou, která je zárukou dlouhodobého každodenního komfortu.

[Nahoru ↑]