Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada








verze pro tisk

Inspirace pro osvětlení interiéru

13. březen 2012

Inspirace pro osvětlení interiéru

Na českém trhu se nacházejí různá světelná tělasa sloužící k běžnému osvícení domácnosti či speciálně vyrobená pro osvícení náročnějšího interiéru, jako jsou například různá pracoviště apod. Často obměňované nároky klientů, designové a stylové trendy, ale také porkok v oblasti technologií udávají vývoj osvětlení.

Reklama

Nároky člověka se mění především z důvodu snižování ekologické náročnosti osvětlení a měnících se módních trendů. Adekvátní osvětlení je potřeba v každé místnosti, proto je potřeba se správným výběrem světelného tělesa bedlivě zaobírat.

Osvětlení stejně jako jiné prvky se mění především v použitých materiálech a navrhovaných tvarech. Hlavní pokrok v dnešní době lpí na tom, že se již nemůžeme spokojovat pouze s jedním centrálním světlem. V každé místnosti by mělo být hned několik osvětlených bodů. Příznivý je samozřejmě celkový soulad mezi osvětlením hlavním, vedlejším a doplňkovým.

V poslední době bylo zaznamenáno, že svítidla mají roli šokovat, ohromit a upoutat na sebe pozornost. Díky tomu převažuje vzhled nad funkčností. Současný moderní trend udává také široké využití LED svítidel, které mají tu výhodu, že mají nízkou spotřebu a dlouhodobou životnost. Skvělou a zajímavou novinkou na poli osvětlení jsou tzv. LED pásky, se kterými se dá skvěle manipulovat., protože jsou ohýbatelné. Díky nim můžeme osvítit různé prostory jako například televizi, poličky či zrdcadla.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 2021x] [13. březen 2012]
[Úspora energie]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie