Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Moderní krbová kamna pro vaše moderní bydlení

11. březen 2013

Moderní krbová kamna pro vaše moderní bydlení

Krbová kamna jsou v současné době velmi oblíbeným typem vytápění. Nejen že je z nich příjemné teplo, ale ještě působí jako skvělý doplněk interiéru. Plápolání ohně uklidňuje a vyvolává skvělou rodinnou atmosféru. Krby se navíc skvěle hodí do starších i moderních interiérů.

Reklama

Existuje více druhů krbových kamen. S tím, který typ je pro vás vhodný, vám poradí specialisté - například společenství kamnářů - Krby Plzeň. Řešení si můžete vybrat teplovzdušné, akumulační, teplovodní, otevřené a zahradní. Každý z nich má své kladné i záporné stránky. Druh byste si měli vybírat dle požadavků, které na vaše nová krbová kamna budete mít.

Výhodou teplovzdušných kamen je téměř okamžité teplo, ale budete muset počítat s nerovnoměrným prouděním tepla (největší teplo je u stropu a podlahy). Akumulační kamna jsou sestavena tak, aby unikalo se zplodinami co nejméně tepla, ale jejich nevýhodou je vyšší pořizovací cena. Teplovodní krby mají oproti jiným tu výhodu, že teplo jde uchovat na později a rozvést jej i do ostatních místností, dokonce může sloužit i k ohřevu vody. Je možné jej také kombinovat s ostatními způsoby vytápění.

Krbové dřevo

Jestliže si pořídíte krbová kamna, tak budete potřebovat i otop. Proč topit dřevem ? Asi tím nejzajímavějším lákadlem může být cena dřeva. Jestliže k němu máte přístup a připravujete si jej sami, tak můžete velmi ušetřit a užívat si tak levné teplo. Navíc vám nevadí, pokud se vypojí elektrický proud nebo přeruší dodávka plynu. Dřevo máte vyrovnané za domem a můžete topit, jak jen chcete. Pokud budete hodně vynalézaví, tak se správným typem krbových kamen je můžete občas použít i k vaření.

Nezapomeňte se včas před zimním obdobím zásobit dřevem, protože v topné sezóně může být jeho cena mnohem dražší, takže se nestyďte shánět jej už v letních měsících.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: jirve] [Zobrazeno 1588x] [11. březen 2013]
[Úspora energie]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie