Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Solární systémy v moderním bydlení

15. březen 2011

Solární systémy v moderním bydlení

Existuje mnoho moderních způsobů, jak ušetřit za energie, a lze dokonce dosáhnout prakticky soběstačných systémů. Teplo lze získávat tepelnými čerpadly nebo solárními systémy, se získáním čisté elektrické energie pomůže fotovoltaika.

Reklama

Tepelná čerpadla od spolehlivé firmy

Společnost Enerfin plus s.r.o. tvoří skupina odborníků na problematiku tepelných čerpadel s dlouholetými zkušenostmi. Navazuje na zaniklou společnost Enerfin a.s. a stará se o 390 tepelných čerpadel po celé České republice. Díky tomu patří k nejlepším společnostem na trhu, které můžete oslovit při řešení vašich energetických zdrojů. Není problém navrhnout vytápění malého rodinného domku, stejně jako postavit fotovoltaickou elektrárnu pro napájení výrobní haly. Enerfin plus s.r.o. nabízí tepelná čerpadla země/voda i vzduch/voda, případně i solární vytápění.

Teplo z okolí domu

Tepelná čerpadla fungují, jak už název napovídá, tak, že berou teplo z okolí domu, a přenáší ho dovnitř. To je možné, přestože vnitřní teplota domu je vyšší než vnější, celé zařízení funguje stejně jako obrácená chladnička. Takovýto systém ušetří většinu nákladů na teplo, oproti konvenčnímu vytápění, kdy v kamnech pálíme metry krychlové plynu nebo spoustu elektřiny, zde stačí pouze energie pro provoz výměníku tepla. Efektivita se pohybuje od cca ½ v zimních měsících po více než 4/5 v měsících letních, zlomek vyjadřuje podíl tepla získaného z vnějšího prostředí zadarmo.

Energie pro celý dům

Elektřinu pro provoz tepelného čerpadla může částečně zajistit malá fotovoltaická elektrárna, umístěná třeba na střechu domu nebo garáže. Při dostatečném výkonu může napájet elektrickou energií celý dům a přebytek ukládat na noc do baterií, přípojku elektřiny od dodavatele pak můžete používat jen ve chvílích, kdy potřebujete zapojit stroj s vysokou spotřebou nebo déle nesvítí slunce.

Úspory za teplo budou velké

Náklady na pořízení tepelného čerpadla jsou sice celkem vysoké, ale díky úsporám na teplu, které je drahé, se vrátí do několika let. Pokud chcete být v budoucnu méně závislí na cenách elektřiny a chcete udělat něco, čím skutečně pomůžete životnímu prostředí, obraťte se se svými požadavky na Enerfin plus s.r.o., dodavatele systémů tepelných čerpadel.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: latysek] [Zobrazeno 1736x] [15. březen 2011]
[Úspora energie]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie