Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Tepelná čerpadla a program Zelená úsporám

29. duben 2010

Tepelná čerpadla a program Zelená úsporám

Tepelná čerpadla jsou jednou z možností, jak vytápět rodinné domy nebo také nebytové prostory. Díky tomu, že se jedná o velmi ekologický způsob vytápění, splňují mnohá tepelná čerpadla, která si lze dnes pořídit u výrobců, podmínky pro získání státní dotace v rámci programu Zelená úsporám.

Reklama

Protože prvotní investice do pořízení tepelného čerpadla jsou poměrně vysoké, kdy za čerpadlo pro rodinný dům obvykle zaplatíte okolo 200 - 300 tisíc korun, je velmi dobré se do programu Zelená úsporám přihlásit. Celý program zelené úspory je určen vlastníkům rodinných a bytových domů , kdy žadatelem mlže být nejen fyzická osoba, ale také společenství vlastníků bytových jednotek, bytová družstva, města a obce či podnikatelské subjekty.

Zařazení do programu Zelená úsporám

Postup pro zařazení do programu je následující. Nejprve si musí žadatel nechat zpracovat odborný projekt, nejlépe odbornou firmou, která zajistí nejen samotné zpracování projektu, ale také tzv. energetické hodnocení. Je potřeba vyplnit krycí list technického parametru k žádosti. Nejvhodnější je vybrat si odborníky z databáze České komory autorizovaných inženýrů a techniků. I na tuto prvotní investici do odborného zpracování je možné zažádat o podporu. V případě, že si nevíte rady, na koho se obrátit, je možné zkontaktovat Poradenské centrum Zelená úsporám, která je schopna Vám s celým projektem k získání dotace pomoci.

Podpora na tepelné čerpadlo

Ve druhé fázi si žadatel o podporu na tepelné čerpadlo musí najít firmu, která investici provede, tedy dodavatele. Tento dodavatel však musí být zapsán v Seznamu odborných dodavatelů. Je rovněž nutné zvolit si konkrétní typ výrobku, na který dotaci žádáte.

Pak již jen zbývá řádně vyplnit příslušnou žádost, kterou získáte na pracovištích Státního fondu životního prostředí ČR .

Po vyplnění formuláře tuto žádost na zmíněné pracoviště předáte. Do 10 týdnů by Vám mělo přijít vyrozumění, zda dotace na Vámi zvolený projekt byla přidělena či nikoliv.

Pakliže bude žádost kladně vyřízena, můžete začít s realizací celého projektu. Finanční podpora je však poskytnuta až po dokončení celého projektu, což je samozřejmě jakousi ochranou před případným zneužitím.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


[Autor: bydleni] [Zobrazeno 2046x] [29. duben 2010]
[Úspora energie]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie