Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Tepelná čerpadla

10. březen 2011

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla jsou v několika posledních letech hitem ekologického a ekonomického vytápění rodinných domů. Provoz takového zařízení je velmi levný, takže si nemusíte dělat starosti s náklady na ohřívání velkého množství vody, nebo třeba celého bazénu. Koupí tepelného čerpadla si zajistíte levné teplo na dlouhá léta dopředu.

Reklama

Princip tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo je principielně jednoduchý stroj. Výparník získává teplo z okolí, pracovní médium ve výparníku změní své skupenství z kapalného na plynné. Poté jej stlačí kompresor, který zvýší tlak a tím stoupne teplota. V tu chvíli předá pracovní médium své teplo například vodě ve vytápěcím okruhu a vrátí se přes redukční ventil opět zkapalněné zpátky do výparníku. Tepelná čerpadla voda vzduch neuvolňují žádné plyny nebo odpad, takže nezatěžují životní prostředí, energie je v podstatě získaná z tepla ze slunce, takže je plně obnovitelná.

Ušetřete energii

Kompresor spotřebuje proti konvenčnímu vytápění jen zlomek elektrické energie. Tepelná čerpadla instalovaná firmou Solarex ušetří 80 procent nákladů na elektřinu. Navíc má každá domácnost vytápěná tepelným čerpadlem právo na výhodnou dvoutarifní sazbu dodávky elektřiny.

Firma Solarex dodává pouze kvalitní tepelná čerpadla, díky jejich zkušenostem není problém rychlé a spolehlivé uvedení čerpadla do provozu. Navíc pro vás vypracují rozpočet zdarma. Začněte vytápět levně a zároveň ohleduplně.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: latysek] [Zobrazeno 1886x] [10. březen 2011]
[Úspora energie]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie