Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Zateplení oken uspoří spoustu energie

15. prosinec 2010

Zateplení oken uspoří spoustu energie

O šetření energie byla již popsána spousta řádků, nicméně i tak je nutné říct, že poměrně opodstatněně. Zateplování domů je v současné době velkým hitem. Začít bychom ovšem zcela jistě měli zejména u zateplování oken. Právě okna jsou totiž místy, kde dochází k absolutně nejvyšším únikům tepla v celém interiéru.

Reklama

Uspořte za energie

V případě, že má člověk okna v pořádku, je pravděpodobné, že ušetří na úspoře energie nemalé peníze. Co se týká nových oken, tak v případě, že nejsou zakoupena někde v Polsku a nejedná se o nekvalitní výrobky, dospěje určitě jejich majitel k závěru, že zcela jistě velmi dobře těsní.

Vyměňte stará okna za nová

Pokud ovšem má člověk doma starší okna, již se musí poohlížet po tom, jakým způsobem se zachovat, aby mu právě kolem nich neunikala tolik potřebná energie. Jinými slovy. Musí se poohlédnout po zateplování oken. To je optimální zejména u starších typů plastových anebo dřevěných oken. Staršími typy jsou myšlena první plastová okna, která vůbec vznikala a moderní dřevěná okna. Starší okna se již zcela určitě nezateplují ani nijak jinak neupravují. Dochází pouze k jejich klasické výměně prakticky kus za kus.

Zeteplení vaší domácnosti

Jak tedy samotné zateplování oken probíhá? U společnosti Topsur dochází k tomu, že jsou okna vybavována takzvanými izolačními dvojskly, díky kterým dojde k úspoře značné části energie. Okna jsou takto mnohem stabilnější a nejsou schopna propustit tolik energie, jako tomu bylo předtím. Velkou výhodu u zateplování oken touto metodou je také zcela jistě ten fakt, že je možné okna ještě inovovat nějakým zajímavým motivem. Hodně využívané jsou například okrasné mřížky a ornamentální skla. Vybírat je ovšem pochopitelně možné i z různých tónovaných a čirých skel, která jsou v podstatě součástí standardní nabídky této známé společnosti.


Hodnocení[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 2012x] [15. prosinec 2010]
[Úspora energie]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie