Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jakou kávu si dát?

27. červen 2010

Jakou kávu si dát?

Káva se stala doslova fenoménem současnosti a její popíjení je naprosto běžnou záležitostí. Když člověk zasedne do nějaké zajímavé restaurace anebo kavárny, tak má mnohdy problém si z mnoha a mnoha druhů kávy vybrat, určitě je však dobré pít takovou kávu, která byla čerstvě připravena, neboť mlýnek na kávu dokáže hotové divy.

Reklama

Základní druhy kávy

Jaké jsou tedy základní druhy prodávané kávy? Na prvním místě je pochopitelně káva černá. Jde v podstatě o nejklasičtější typ kávy. Tato káva se vyznačuje tím, že jde o jemně umletá zrnka kávy, která se zalévají horkou vodou.

Velkou oblibu má turek

Lidově bývá tento typ kávy označován jako turek. Dát si člověk může tuto kávu klasickým způsobem anebo jako kávu překapávanou. Ta je mnohem šetrnější k lidskému zdraví než černá káva klasická. Černou kávu si může člověk osladit, anebo ji pít takovou, jaká je. Velmi známým druhem kávy je také káva vídeňská. Jak již sám název napovídá, tak se jedná o kávu typickou pro rakouské hlavní město, která se ale prodává prakticky po celém světě. Jde o kávu, která se vyznačuje velkou bílou čepicí tvořenou našlehanou smetanou. Podává se ve sklenicích.

Bílá káva se těší velké oblibě

Mnozí lidé si také rádi dopřejí kávu bílou. Ta je doplněna buď mlékem, anebo smetanou. Voda se vaří již trochu oslazená. Při varu se do ní nasype rozemletá káva a nechá se ustát. Káva se následně slévá do konvice, ze které se podává. Káva se dolévá zhruba do dvou třetin mlékem. Smíchání s mlékem lze provést jak přímo v konvici, tak také v samotném šálku. Káva jako taková se dá buď připravit samostatně přímo na místě, anebo si ji může člověk koupit. Záleží jen na tom, jestli je ochotný s její přípravou ztrácet svůj čas či nikoliv.

Kávovary Saeco

Ideální volbou jsou různé kávovary a espressa Saeco a další nástroje, které umí kávu vyrobit za vás a za poměrně rozumnou cenu. Přístroje na výrobu kávy lze bez problémů zakoupit. Káva jimi připravená neztrácí vůbec nic ze svého přírodního aroma a laik ji prakticky od klasicky připravované kávy nepozná.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 2311x] [27. červen 2010]
[Zdravý životní styl]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie