Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Kvalitní rošt znamená dobrý odpočinek

8. červen 2010

Kvalitní rošt znamená dobrý odpočinek

Pohodlně si lehnout po dni plném práce je představa každého unaveného člověka. Že k tomu potřebujete kvalitní postel a matraci, to už asi víte. V neposlední řadě však pohodlné poležení zajistí i dobře zvolený, nejlépe polohovatelný rošt. Vzhledem k tomu, že v posteli trávíme docela dost času, rozhodně se vyplatí do postele, roštu a matrace investovat.

Reklama

Vybírejte matrace a rošt společně

Než se pustíte do vybírání, nezapomeňte na to, že rošt a matrace musí jít spolu do páru. K čemu vám bude polohovatelný rošt, když k němu nekoupíte takovou matraci, která na to umí reagovat? Nejvhodnější jsou tzv. pěnové matrace (polyuretanové). Na pružinu zapomeňte. Ostatně kvalitní pěnové matrace patří mezi nejoblíbenější. Stále se ještě najde dost těch, kteří preferují pružinu, ale spíše jich ubývá.

Rošt není rošt

Jednotlivé rošty se od sebe liší v mnoha aspektech. Může to být pružením roštu, počtem lamel, jejich šířkou, dále vzdáleností mezi jednotlivými lamelami atd. Samozřejmostí by měly být předěly v místech mezi hlavou a tělem, mezi tělem a nohami a případně ještě v oblasti kolen. Polohy roštu lze ovládat ručně, tj. mechanicky, ale i elektricky. Elektrické polohovací rošty jsou komfortní a výhodné jsou zejména pro starší lidi či nemocné. Ocení ho také maminky s miminky.

Rošty pro manželské postele

Rošty se nemusí týkat jen jednoho lůžka. Existují i takové rozměry určené pro manželské postele. Vždy se však počítá se dvěma rošty pro dvoulůžko. Odborníci se shodují, že je lépe volit i dvě matrace, než jednu velkou, společnou. Zatímco u matrace musíte počítat s tím, že je nezbytné ji po několika letech ze zdravotních důvodů vyměnit (Ačkoli někteří výrobci garantují desítky let užívání), rošt vám může vydržet klidně celý život. Proto se rozhodně nevyplatí šetřit.

Polohovací rošty

A při jakých příležitostech polohovací rošt využijete? Třeba když si chcete večer příjemně poležet v posteli při čtení oblíbené knížky či časopisu. Stejně dobře ale poslouží, když jste nachlazení a rýma vám brání pořádně spát. Je to rozhodně pohodlnější než podkládat hlavu několika polštáři. Také nohy ocení, když je občas uložíte výše než ostatek těla. Je to mj. výborná prevence proti křečovým žilám. Zkrátka vhodný rošt vám dokáže v mnoha směrech ulehčit život. Ten svůj si můžete pořídit v rozmezí do tisícovky až po několik tisíc. Nechte si poradit, který je vhodný právě pro vás. Není dobré řídit se cenou. Neplatí stoprocentně, že drahé zboží rovná se kvalitní a levné nekvalitní.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 1876x] [8. červen 2010]
[Zdravý životní styl]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie