Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Zdravý spánek zajistí matrace Dormeo

19. květen 2010

Zdravý spánek zajistí matrace Dormeo

Jestliže lidé chtějí zdravě spát anebo jen ležet, nutně k tomu potřebují kvalitní postel. Těch je v současné době na trhu velké množství, nicméně svou kvalitou se nepoměrně liší. Vybrat si mohou zákazníci jak z postelí kovových, které disponují hlavně pružinovými matracemi, tak i dalších různých typů postelí. Pravděpodobně nejčastější volbou mezi postelemi jsou masivní dřevěné postele. Vyrábějí se z různých druhů dřeva, přičemž oblíbené jsou zejména dřeva tvrdá typu buku či dubu.

Reklama

Kvalitní spánek zajistí kvalitní rošty

Postele vyrobené z masivu také musí disponovat kvalitními rošty! Bez těch by matrace nebyly v posteli napevno ukotveny, což by vedlo k jejich pohybu a následně také ke znehodnocení spánku. Rošty do postelí je třeba také volit s ohledem na typ matrace , kterou se rozhodnou lidé na postel položit.

Zvolme ideální velikost postele

Určitě důležitá je takém samotná velikost postele. Vybrat si lze tak jako u klasického oblečení mezi velikostmi značenými písmeny S, M, L, XL, a XXL. Na rozdíl od oblečení postele ovšem postel nevolíme dle velikosti svého těla, ale podle toho, jaké pohodlí a zdravé spaní si žádáme. Velké postele jsou ideální kromě spaní také k různé milostné zábavě a všeobecně platí, že čím větší postele, tím ideálnější milostný život

Jinak klasická délka postele by se měla pohybovat zhruba o 20 centimetrů výš než tělesná výška uživatele této postele. U manželské postele je určující výška partnera, který je vyšší. Stísněné podmínky v posteli se projevují zejména na páteři, která je skrčenou polohou těla velmi namáhána a postupně ničena. Šířka postele by se měla odvíjet od šířky ramenou jejího uživatele. Ideální šířku postele lze vypočíst součtem šířky člověka v ramenou a dvojnásobné délky ramenní kosti. Ke všemu je třeba ještě připočíst rezervu kolem 30 procent tohoto součtu.

Nezapomínejme na zdravotní matrace

Ke zdravému spaní taktéž patří zdravotní matrace. U těch je velmi důležitá zejména doložka o tom, že se opravdu jedná o matrace zdravotní. Je třeba si velmi dobře ověřit, jestli tyto matrace mají doložku o tom, že jsou zdravotní. Každá zdravotní matrace totiž musí disponovat certifikátem, který dokládá tuto skutečnost. Uživatelé mnohdy prodejcům bezmezně věří a kupují pouze jakési napodobeniny zdravotních matrací.


Hodnocení

Hodnocení: 3.83 hvězdiček/ Hodnoceno: 12x


[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 2706x] [19. květen 2010]
[Zdravý životní styl]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie